Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ověření komponentů PC sestavy (motherboard, case)

Ahoj,
Snažím se poskládat novou PC sestavu do cca 33k (když nepočítám Windows 10), mohli byste se prosím někdo mrknout a kdyžtak poradit nějaké vhodné alternativy? Sestavu bych měl na hraní, periferie mám (momentálně přes HDMI 60Hz monitor FullHD, do budoucna v plánu 120/144Hz, vyšší rozlišení). Na mnou vybraných jednotlivých komponentech nelpím, snažím se do rozpočtu poskládat co možná nejsilnější stroj.

Zádkladní desku jsem vybíral takovou, aby měla wi-fi (K routeru se kabelem v bytě těžko připojím), procesor je mi jedno, zda bude Intel nebo AMD, GPU bych chtěl výkonově na úrovni zmíněné RTX 2060 popřípadě 2060 S.
Byl bych také moc rád, kdybyste mi doporučili nějakou dobrou PC skříň, kde by byl dostatek místa na případné budoucí upgrady/výměny, alespoň 2 USB výstupy na zadní straně pro zapojení klávesnice a myši výhodou. Vzhled mě vůbec nezajímá, case strčím pod stůl a nebudu se kochat nad barvičkami.

Co se týká větráků a skříně, čím tišší navenek, tím samozřejmě lepší.

Tyto komponenty jsem vybíral přes konfigurátor na czc, pokud jinde seženu levnější, v akci, nebo uplně jiné, nevadí mi si stroj složit sám.

Procesor
AMD Ryzen 5 3600

Chladič procesoru
SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Základní deska
ASUS ROG STRIX B450-E GAMING - AMD B450

Grafická karta
GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8G, 8GB GDDR6

Operační paměť (RAM)
HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200

Pevný disk
WD SSD Blue SN550, M.2 - 500GB

Zdroj
Fortron HYPER K 600 - 600W

Case
???

Díky moc za radu,

B.

Ještě než jsem sestavu koupil, bylo mi řečeno, že bych se měl zamyslet. Pokud chci sestavu na delší dobu (a i třeba za 5 let hrát hry), vyplatí se koupit komponenty bez kompromisů (například vyřešit Windows jiným způsobem a o to více nacpat do HW)...

Mohli byste někdo prosím ještě mrknout na tuto sestavu (sestavena známým):

https://www.czc.cz/264590,262208,268118,269121,273510,220743,283957,264873,186762/kody

Vím, že je to jinde, než jsem finančně zamýšlel, ale zkouším teď myslet do budoucna. Finance na tuto bych také měl, dostal jsem tipem i nějaké sestavy "mezi". Pokud vás napadne něco, na čem ušetřit, nebo něco, co opravdu nemá v této smysl, co vyměnit, budu vděčný...

Díky za váš čas,

B.

bylo mi řečeno, že bych se měl zamyslet

Předpoklad vlastnictví mozku (či aspoň nervové ganglie). Jinak fajn. Asi bych neosazoval vodníka (už jsem vyplavení zažil a servisoval), paměti bych vzal o chlup rychlejší, síťovku věnoval pionýrům (viz výše). Nějaký disk na data.