Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Skončit s PC s Win7?

Zdravím všechny. Potřebuji od vás radu. Vyskočila mi hláška - Windows mi doporučuje nainstalovat Win10 (mám Win7) a to nejlépe na novém zařízení. To si mám pořídit nový počítač s Win10? - Co by se stalo, kdybych pokračovala dále na Win7? Jede mi bez problémů... Děkuji.
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Nestalo by se nic, vše by jelo dál, možná by to jen otravovalo čímdál víc (určitě jde odstranit).

Ale s takovým pc bych už nechodil do bankovnictví, ochrana systému je nižší. Rodičům jsem kvůli tomu instaloval win10.

Windows 10 jde nainstalovat i do staré plečky, doporučil bych ale SSD disk a ne kingston A400.
https://pc.poradna.net/articles/2965607-zprava-o-upgradu-z-windows-7-na-windows-10-u-duchodcu
Možná ještě jde udělat upgrade zadarmo.

Já dal 125Kč na aukru, dají se sehnat za 50...viz ten odkaz. Oficiálně cca 3500.
Možná ještě jde udělat upgrade zdarma ale to jsem neřešil. https://www.zive.cz/clanky/tip-upgrade-na-windows-10-ze-starych-sedmicek-stale-funguje-a-je-zdarma/sc-3-a-202507/default.aspx

Nový pc ? Tak jestli už je pomalý nebo jinak nevyhovuje tak asi jo.
Určitě už ten pc přesluhuje. Měl sem starší z roku 2011, kupoval sem nový teď v únoru byl sem lačný nových her ale ještě na spoustu věcí stačil.
Kolik je rozpočet ? :-)

BypassESU-v7-AIO.7z

Máš tam skript, dávku, nainštaluj najprv odporučené KB záplaty z Catalog MS.

Potom kláves číslo 3 prípade 7 po otvorení cmd.exe okna

Nemaj obavy, tento hacing je neškodný, preklenie platené v jedinej *dll a zápisom jedného kľúča do Registrov služby určené pre firmy používajúc pc W7.

Po reštarte PC spusti záplatu.

Objaví sa ti nejaký súbor 225kB, (nepoznám názov, Spinofy.exe), odinštaluj drobnú záplatu, ktorá núti prechod k W10 alebo mu "zatni žílu u pýtlíku" vo Firewall.

S W7 není problém, v případě prohlížeče jiného než Internet Explorer není problém ani se zabezpečením, bankovnictví nevyjímaje. Dokonce stále chodí i bezp. aktualizace. Pokud chodí W7 dobře, je pravděpodobné, že bude chodit stejně i W10. Pro vyzkoušení je možné provést stále upgrade zdarma nástrojem MediaCreationTool z oficiálních stránek Microsoftu. Tím získáte zdarma digitální licenci. Pak si můžete vyzkoušet provoz na W10 několik dnů a buď se vrátit k W7 (zpětný přechod trvá asi 15 minut ze zálohy uložené ve vašem počítači), nebo provést čistou instalaci W10, kdy už nemusíte zadávat žádné licenční číslo (vaše dig. licence pro danou konfiguraci PC je uložena na serverech MS). Případnou čistou instalaci doporučuji provést na nový SSD disk pro znatelé zrychlení PC.