Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde otevřít soubor README.md.

Zdar bando. Koupil jsem 3D tiskárnu a trochu jí vylepšuji. Koukám na videa a snažím se to podle toho dělat, ale nejde mi otevřít soubor README.md.
Přitom na tom videu ho otevře.
Video zde: watch
Čas 0:57 tam se mu to rozbalí.
U mě je to takhle: 7V41RC3
Změna kategorie, původně: Programování (karel)

Na tom videu otevře soubor či co to je a rozbalí se mu celá nabídka.

Tím myslíš asi kontextovou nabídku pravého tlačítka myši?
Ta velikost nabídky se liší u každého uživatele podle toho, jaký software má v PC nainstalovaný.

To, co máš na té fotce se objeví, když na "neznámý" soubor klikneš levým myšidlem.
Zkus pravé myšidlo - Otevřít v programu a najít v PC ten Notepad (či jiný).

Zkusil jsem to podle videa, a tak jak to otvira ta osoba pomoci (https://www.sublimetext.com/) to funguje normalne.
[90506-sublime-dm-png]
Jestli chces, aby to byl sublime_text napevno kdo bude .md otevirat, staci jen pres pravy klik zadat :

• Otevrit v programu → vyhledat aplikaci
• Otevrou se ti programy tam zvol → Sublime Text 3 → sublime_text.exe
(C:\programy\Sublime Text 3_sublime_text.exe)

[90507-set-default-png]

Ano. Na tom videu otevře soubor či co to je a rozbalí se mu celá nabídka. Já už nevím jak to napsat

To ma jen rozbalenej ten .zip a otevrené ve dvou oknech v klasickém pruzkumnikovy, jen ma nastaveny "dark" vzhled.
Kdyz kopiruje ty config soubory, tak jak to ma otevrené ve dvouch oknech, tak se to muze zdat jako ze se neco rozbalilo.