Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebooky nejsou na hry?

zdravim, stale nekde ctu ze notebooky nejsou na hry, coz je pravda, od toho jsou stolni pc, ale vicemene se docitam jak nekdo notebook upeče,spali, a podobne, a pritom nexistuje jediny clovek kterymu by se neco takoveho stalo, ani zadne video, nic... tak si rikam, kde to ty lidi berou?Znam tolik lidi co hrajou x let na notebooku a nikdy sem od nikoho neslysel ze by mi rekl ze hral hry a spalil notebook, to jsem jeste neslysel, proto by me zajimalo kde se tato spekulace bere, vy mate nejakou zkusenost?

Diky.
Změna kategorie, původně: Notebooky. Za víc to nestojí. (karel)

Rekl bych, ze se rapidne snizi vykon komponent pri dlouhodobe nesetrnem teplotnim zachazenim, teplota 100 stupnu je dost na to, aby se neco zacalo "palit"
Jo a notebooky sou na hry, ale ne pro decka co tomu nerozumeju a koupi a spali sunt :-p
Podle teto logiky by vsechny dnesni male mobily ihned po koupi vyhořeli...:-D

Tak viděl jsem spálenou grafiku v NTB uvnitř stroje a vizuálně nevykazovala nic, nicméně měla to za sebou a vzhledem k připájení na desce a celkové stavbě NTB z něj zbyl pouze funkční display a klávesnice s plasty. Je to o chlazení a to stojí prachy. Provozuschopný NTB na hry
musí stát ranec aby zvládl co má a přesto stolnímu PC konkurovat celkově nemúže. Já říkám, že NTB na hry jsou, ale poměr cena/užitek je velmi nevýhodný a nejistý. K tomu dodávám, že na hry jsou konzole.

ty děti, které tys neviděl, chodí se svými gtx grafikami brečet sem. ano, já je taky neviděl. oni si to asi vymýšlí, nudí se a proto sem chodí.
ten notebuk jim většinou funguje, jen grafika při akceleraci dělá artefakty nebo padá.
a protože je dnes pevnou součástí základní desky, je ta oprava dost drahá.

je to podobná statistika co vidím v práci, kde máme ve správě stovky pc.
a pak mi oponuje homeuser s přístupem ke dvou pécéčkům, že jemu se to nikdy nestalo.

když si umíš něco zjistit, přistup stejně k svému problému:
ne každému herní ntb chcípne, to by se asi tolik let nevyráběly.
ale podaří se, protože ti lidi sem občas chodí. jsou to typy, co úplně vypustily fyziku na základní škole, hlavně že umí hrát hry. těm jejich rodiče zásadně pořizují herní grafiku do 15" ntb, kde nejde rozumně uchladit.
rekord tu drží typ, co taky nutně potřeboval 15" herní krám. nudící se kentus mu tehdy doporučil hp omen*. ubrečený typ tu byl za měsíc a půl, že má po notebuku.

*) na módu tenkých ntb přechází všichni výrobci těchto topidel, tak měsíc-dva tu byl někdo s mrtvolou msi.