Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s PC

Dobrý den,
byl jsem teď dva dny pryč a nechal jsem PC vypnutý, vždy fungoval bez problémů ale teď při startu nic nedělá, pouze se spustí větráky a jedou na plno.
Potřeboval bych radu co s tím, úplně se mi nechce do servisu.

Jedine napojiť iný monitor, aby si zistil, či odišla grafika.

Lenže:
Nepočujem žiadne pípnutie, plynulý prechod na operačný systém z Bios. Máš nastavený časový limit alebo iný manuálny výber medzi systémami šipkami na klávesnici po načítaní Bios?

Odpoj veškeré zdroje napájania, vyber pecku baterku vedľa CMOS a skratuj kontakty pod peckou čím sa resetuje Bios ak nemáš Jumper alebo prístup k nemu.

To vypadá na zaseknutý Bios, nejaký náboj, výpadok prúdu z napájania site 230V/50Hz. Tieto ZD sú permentnete pod napájaním kvôli periférii aj ak je PC vypnuté. Musíš najprv na tvrdo resetovať Bios, aby si následne zistil možný výpadok grafiky. Bios vždy ukáže na monitore nejaké načítanie dát v riadkoch ak ho nemáš prekrytý blbou tapetou grafiky od výrobcu, potom uvidíš najprv tapetu.

Nejspíš zdroj vychytal nějakou napěťovou špičku a zdechl. To že se točí větřáky nic neznamená.

Pokud se chceš vyhnout servisu budeš potřebovat jiný zdroj.
Zkus ještě to ještě jednou - odpoj vše kromě 2x kabel od zdroje do základní desky.
Sežeň zdroj.
Dál mohla odejít ramka, sežeň jinou (kdybys měl dvě bylo by to jednodušší).
nebo grafika.
V nejhorším deska.

Pokud to teď zní jinak je možné že se povedlo vyresetovat cmos a řízení otáček ventilátorů je vyplé tak jedou rychleji (což je v pořádku).