Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nemáte účtenku od nějaké elektroniky?

Ahoj. V práci nám dává zaměstnavatel možnost utratit benefitní body tak, že si necháme proplatit nějakou fakturu za elektroniku. Do konce června tak musím utratit 18 tisíc korun. Nemá někdo účtenku, může být i více, za jakoukoliv elektroniku? HDD, NAS, PC, notebook, monitor? Mohou být i účtenky za pohonné hmoty.

Za celý rok jsem si žádnou elektroniku nekoupil, proto nemám co si nechat proplatit. Jako joo, šlo by to udělat i tak, že bych si koupil notebook, vzal si účtenku, notebook hned vrátil a dostal bych to proplacené i tak, ale ještě jsem zboží nevracel, tak nevím jestli by to šlo.

"...ale ještě jsem zboží nevracel, tak nevím jestli by to šlo"
Šlo by to vrátiť, ale len s účtenkou a len v krátkom čase (2 týždne?) a nie v každom obchode. Obchod totiž musí nákup stornovať a to bez účtenky nejde. A každý kto ti takúto účtenku dá, tak niečo riskuje. Napr. pri uplatnení záruky, alebo poistky sa občas treba preukázať práve účtenkou a tá by mu chýbala...
A tie účtenky za benzín/naftu to si ako myslel? To je pre kontrolné úrady dosť citlivá záležitosť. Ak si to chceš zaradiť do účtovníctva svojej živnosti, tak by to mali byť účtenky kúpené nie na kartu, ale za hotové a malo by to sedieť s oblasťou tvojho podnikania. Inak to je vysledovateľné... Len mi nehovor, že zamestnávateľ ti ako benefit bude preplácať benzín.
Prepáč, ale nič iné si o tejto veci nemôžem myslieť. A ak je to aj naozaj tak ako píšeš, tak tvoj zamestnávateľ určite nemyslel pri poskytnutí benefitu, že budeš zháňať pokútnym spôsobom účtenky.

To vážně nemáš doma nic co by potřebovalo obnovit? Nebo po čem toužíš, ale nákup odkládáš? Třeba já bych sáhl po novém NB, tenhle co z něj píšu mi sice stačí, ale kdyby byla ta možnost...
IMHO bych se divil, když je váš zaměstnavatel tak štědrý, kdyby si to neošéfoval.
:-(

Nemá někdo účtenku, může být i více, za jakoukoliv elektroniku? HDD, NAS, PC, notebook, monitor? Mohou být i účtenky za pohonné hmoty.

ĽUDIA - vy nevidíte, že sa pokúša o PODVOD na zamestnávateľovi!
Vy mu "dáte" účtenku a on si ZHRABNE PRACHY!!!!

VYHOĎTE HO - OKAMŽITE! PODVODNÍKOV NEPODPORUJTE!

Kdyby si něco koupil a hned to vrátil, tak nedostane fakturu, nebo na ní bude stav "Neuhrazeno", za což nic nedostane. Edit.: Pokud je myšleno vrácení do 14 dnů a ne jen nezaplacení objednávky, tak to by šlo, ale zase je to nejisté, prodejce může dělat problémy a najít na zboží "škrábanec" a nepřijmout to (a pochybuju, že bude mít dotyčný zboží nafocené ze všech stran a úhlů a bude se mu chtít o to případně soudit).

Podvod to samozřejmě je. Je snad jasné, že zaměstnavatel chce vyjít vstříc zaměstnancům a proplatit JIMI ZAKOUPENOU elektroniku a ne že si dotyčný sežene účelově co nejvíc účtenek od cizích lidí za zboží, které si vůbec nekoupil.

Klasicky pripad ako obabrat zamestnavatela, pretoze niekomu nevyhovuju podmienky.
Preco si nieco za tych 18k naozaj nekupis a nepredas to obratom s istou stratou na inzerat? Je to podla mna mensi odrb ako to co sa chystas spravit, pretoze si splnil podmienky zamestnavatela.