Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bluetooth zmizelo z notebooku

Zdravim, mám problém s náhlím zmizením Bluetooth z notebooku MSi GL75 9SE ...Z ničeho nic zmizel bluetooth z notebooku a nelze najít ani ve správci zařízení...Tento problém sem již jednou měl po aktualizaci pro win 10, tehdy sem tento problém řešil obnovením na dřívější aktualizaci...Jenže teď tento postup nemužu použít jelikož je to délé než 10 dní od poslední aktualizace, navíc teď mi bluetooth zmizelo jen tak při hraní hry kdy sem pravě přes bluetooth
využíval k hraní Microsoft xbox controller...Zkoušel sem i stáhnout nejnovější ovladač pro Bluetooth ale stále jakoby si notebook myslel že bluetooth nemá...Předem děkuji za jakoukoliv pomoc

Řešení:

Tak nakonec vyřešeno přes třetí program Driver Hub, znovu zpatky se bluetooth objevilo

je to stejná mini-pcie karta, dnes bývá wifi + bt dohromady, ale ovladače nejsou stejné.
čili driverhub něco spravil a něco ne.

příčinou je jak už bylo řečeno: automatické rozdrbávání ovladačů, které je součástí automatických aktualizací a ve starých verzích windows šlo snadno zakázat.
ale od wirdows10 se m$ rozhodl, že on ví dopředu lépe, že cizí nové verze kódu budou za každou cenu lepší než ty co fungují doteď.

přitom je zvláštní, že v samotných wirdows to m$ nepotvrzuje ani náhodou, počty opravovaných chyb nejsou nižší, neklesají ani tradiční opravy oprav, objemy aktualizací jsou naopak bezkonkurenčně ve w10 největší, což pravděpodobně vede k novým chybám.
a za této tristní situace si mrchosoft dovoluje default zapnout automatické náhrady ovladačů, než se konečně narazí na ten vadný.

m$ už je skoro jak komunisté: "co slovo, to lež. co čin, to průser."

Myslím že většina problémů je způsobena tím, že pokud zařízení Bluetooth vypneme doslova z počítače zmizí.
Nikde po něm ani stopy, jako by vůbec neexistovalo.

řešení start - vypnout zapnout bezdrátová zařízení - a je to! Jak prosté, ale někdy dlouhá cesta... Jarda