Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Uložení pověření do skriptu net use

Ahoj,

k namapování síťové jednotky používám skript "net use x: \\jmeno_pc\slozka" což funguje skvěle ale bohužel při každém restartu se PC zeptá na jméno a heslo do toho PC, kde ta sdílená složka leží. Takže pokud nevyplním ručně, namapování neproběhne. Dá se ten skript nějak upravit, aby si jméno a heslo pamatoval a já nemusel při spuštění PC cokoliv zadávat?

Díky moc!

loading...

windows si poloskleroticky pamatují hesla, nejde na to věčně spoléhat. zhoršuje to defaultní parametr, který se zadává přes "persistent". zásadně ho proto vypínám (a heslo uvádím).

sdílení vyžaduje heslo:

net use X: \\server\sdileny_adresar /user:uzivatel hesloxyz /persistent:no

heslo chci doplnit ručně:

net use X: \\server\sdileny_adresar /user:uzivatel * /persistent:no

heslo je prázdné:

echo. | net use X: \\server\sdileny_adresar /user:uzivatel /persistent:no

několik technických:
- \\server a \\ip.adresa není totéž. lze využít pro připojení jiného adresáře pod jiným účtem (na stejném serveru), jinak to windows nerozchodí.
- typicky mapuju kořen, tj. \sdileny_adresar. zápis "\sdileny_adresar\adresar2" je možný, ale chtít pak se podívat výš do \sdileny_adresar může být pro windows komplikující.
- přestože nápověda uvádí málo logické pořadí "hesloxyz /user:uzivatel", nikdy na tom nezáleželo.
- ve složitějších sítích (více domén, více typů os) je někdy nutné uvádět doménu uživatele sdíleného pc:

net use X: \\ip.adresa2\sdileny_adresar /user:domena\domenovy_uzivatel hesloxyz /persistent:no
net use X: \\ip.adresa2\sdileny_adresar /user:ip.adresa2\lokalni_uzivatel hesloxyz /persistent:no

do toho vůbec neuvažuju home windows a jejich homo sítě, které jsou místo bezpečnosti založeny na předpokládané důvěře mezi všemi pc a neřeší přístupová práva. pro jejich zkrocení je dobré používat stejné zásady jako v pracovních sítích.

edit:

A skript sám proběhne ale jednotka se nenamapuje, dělám někde chybu?

pustit si to v okně cmd.exe, chyba by se mohla vypsat.