Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Multimediální HTPC

Ahoj, mám v plánu stavět "budget" multimediální HTPC do obýváku, primárně určeno na Internet, Netflix, graficky slabší hry typu Dota 2, Desperados 3, Stronghold apod. Děkuji za připomínky

Základní deska ASUS PRIME A320I-K/CSM

Procesor AMD RYZEN 5 1600 (Wraith Stealth)

Operační paměť Corsair 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16 Vengeance LPX

Grafická karta GIGABYTE GeForce GTX 1650 SUPER WINDFORCE OC 4G

SSD disk Kingston SSD A2000 500GB

Zdroj Seasonic Focus SGX 450 Gold

Skříň SilverStone SG13B Sugo + ARCTIC P14 PWM 140mm

Windows 10 (Aukro)

Ono moc toho v ITX vybrat nejde tak je to vlastně OK. Nejvíc mi tam neseděl zdroj ale asi chápu - aby to žralo co nejmíň vybral jsi gold verzi.

Já bych spíš popřemýšlel kam nacpat miniATX skříň nebo komponenty (do tv skříně ?, za televizi ?) než abych šel do takových kompromisů.
Grafika fajn bude vypínat větráky. SSD - zaflákat 1TB je velice snadné, 512mb si představit nedovedu +1100kč za 1TB stojí.

Zameril bych se spis na ITX desku + CPU Ryzen s APU alespon Vega 11 bez GPU na PCie. Pozadované hry zvladne bez problému.
AMD Vega 11 Dota 2 :

Celé bych to dal do mensi krabice, na trhu se daji koupit s kvalitnim 150-300W zdrojem TFX (typu Be Quiet TFX Power 2) + M.2 (nezabere misto) pro OS a 1x HDD (do mini PC osazuji i 2.5 HDDs, na multimedia to bohate staci, min to topi, zabere mene mista a nejde skoro slyset).
Cela sestava by stejne nevzala vic jak 15-60W. Ryzen 3 uzivi i 80W PICO PSU.
[90542-m-pc-png]
(kdyby jsi vyuzival pro multimedia SW typu KODI, Plex, tak podporuje i dalkové ovladani, staci obycejna USB ovladacka k Android TV boxu)

To co skladas je normalni stred herni PC s ATX zdrojem ne HTPC, ale je to tvuj vyber.
(Kdyby jsi na tom nepotreboval hrat PC hry, mohl jsi mit za tretinu ceny kvalitni 4K box s CPU ARM klidne i s RCA/CVBS pro domaci kino)

Bastlit se s PC k televizi, nasledne to opecovavat a oprasovat v dobe kdy mi to zastane uz hotova krabicka... no kdyz vas to bavi a mate cas. Jedine kde to trosku pochopit jsou hry... ale opet, na TV jsou rozhodne vhodnejsi nejake jednoduche causal hry jednoduse ovladatelne gamepadem.