Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno FAT 16 (formát)

Mám 149GB HDD. Potřebuju ho naformátovat na FAT16. Na Windows 10 ho můžu naformátovat na NTFS a exFAT.
Potřebuju nějaký SW nebo ňejakou radu jak ho naformátovat na FAT 16

(prosím neblokovat)
(a ještě děkuju, že někdo vymyslel tak skvělou věc jako je poradna.net)

Řešení:

Zkus třeba Partition Wizard od firmy Minitool. Na jeho stránkách nalezneš verzi Home, která je zdarma. Ovládání je jednoduché a intuitivní, jenom nesmíš zapomenout po navolení všeho, co chceš udělat (přičemž se ukazuje výsledek zvolené operace) stisknou tlačítko Apply, po kterém se teprve navolené operace provedou.

V bývalé práci jsme taky měli několik historických strojů, který běžely na 486. Dokonce chodily maily od inženýrů z výroby, zda má doma někdo nějaký historický relikty, jako právě základní desky, nebo harddisky, co by pomohly ty starý krámy ve výrobě udržet při životě. Protože jinak by to znamenalo kompletní nákup novýho stroje za několik mega, nebo rovnou ukončení výroby onoho produktu, což by se zákazníkům nemuselo líbit.

Taky jsme ve výrobě něco podobného provozovali, ale je s podivem, že by na ten stroj byly ještě k sehnání náhradní díly a že by zvládal zpracovat požadavky dnešní doby. Za ty roky by přece musel být dávno zaplacený a moderní náhrada by měla pravděpodobně vyšší výkon a nižší náklady na provoz. Ale těžko soudit, když nevíme, o co jde.

Jinak taky existují řešení typu DOSBox, než udržovat při životě nějakou 386. ::)

Tak jestli by mašina ke komunikaci fakt používala ISA sloty, to je na zápis do Guinnessovy knihy rekordů! :-)

"Moje" mašina se spokojila jen se sériovým portem pro komunikaci a LPT portem pro hardlock. Původně se ovládala skrz 286 (MS+DOS) + 13" černobílý CRT monitor, pak proběhl upgrade na PII (Win 98) +17" CRT a nakonec Core2Duo (Win XP) + 19" LCD. To vše v časovém rozpětí 25 let.