Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 na nepodporovaném HW

Mám tady notebooik Fujitsu Celsius H710, byl kupovaný jako repas s Win10 Pro. Všechno běží, ale teď majitel chce větší disk, což znamená novou instalaci. Čistá instalace je fajn, potíž je v tom, že tenhle ntb má podporu nejvýš pro Win 8.1. Takže teď přemýšlím, co bude lepší: nainstalovat Win 10 a spokojit se s drivery které tam Microsoft nadělí, nebo se pokusit vnutit drivery od výrobce pro Win 8.1? A pokud ano, jak je vnutit?

Tak si ty ovladače zaluhuj a po nové instalaci dle potřeby pro komponenty co nejsou a mají problém být rozeznané obnov.
Pro rychlé uložení ovladačů (inf etc) bez SW části používám PS a jedním příkazem :

Export = Export-WindowsDriver -Online -Destinace "?: \zaloha_ovladacu"

(misto otazniku stačí zadat písmeno disku, třeba D nebo E nebo externího HDD, USB klíče kam je chces uložit )

PS: Možná ti nekdo poradi nejaky SW, ktery zalohuje vse. Neplacený neznám.

a) větší disk neznamená novou instalaci, stačí stávající naklonovat (na větší není problém, max. se pak rozšíří oddíl).
b) drivery pro W8.1 obecně fungují, pro některé komponenty určitě nebudou stačit generické (vnucovat netřeba, stačí nainstalovat, ex. i režim kompatibility).

c) spousta instalací W10 běží na HW, pro který nejsou ovladače pro W10.

Evidentně to byl upgrade z Windows 7. Ovladače jsou takový mix - Microsoft, Intel ale i originální Fujitsu.čistá instalace by byla jistě lepší, ale z těch driverů mám trošku obavy, Win 10 nemám tak úplně "v ruce". Asi dojde na ten klon.

starý krám bude především vyžadovat ssd disk - kdo se má pod šílenými w10 otravovat s pomalootáčkovým gramofonem.
na něj se udělá klon disku, dejme tomu 1tb: adata su800, crucial mx500, kingston kc600, transcend 230, samsung 860 evo, wd blue.
ke stažení je boot cd acronis true image, zvládne to i partition wizard free, oba zarovnávají oddíly. jsi myslím tučňák, ti mají taky nějaké svoje hračky.

i ta čistá instalace se dá přežít, w10 si aktualizuje ovladače k hw.