Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 na nepodporovaném HW

Mám tady notebooik Fujitsu Celsius H710, byl kupovaný jako repas s Win10 Pro. Všechno běží, ale teď majitel chce větší disk, což znamená novou instalaci. Čistá instalace je fajn, potíž je v tom, že tenhle ntb má podporu nejvýš pro Win 8.1. Takže teď přemýšlím, co bude lepší: nainstalovat Win 10 a spokojit se s drivery které tam Microsoft nadělí, nebo se pokusit vnutit drivery od výrobce pro Win 8.1? A pokud ano, jak je vnutit?

starý krám bude především vyžadovat ssd disk - kdo se má pod šílenými w10 otravovat s pomalootáčkovým gramofonem.
na něj se udělá klon disku, dejme tomu 1tb: adata su800, crucial mx500, kingston kc600, transcend 230, samsung 860 evo, wd blue.
ke stažení je boot cd acronis true image, zvládne to i partition wizard free, oba zarovnávají oddíly. jsi myslím tučňák, ti mají taky nějaké svoje hračky.

i ta čistá instalace se dá přežít, w10 si aktualizuje ovladače k hw.