Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herný pc na stremovanie okolo 50 000

Dobrý deň, vedeli by ste mi pomôcť s postavením herného PC, ktorý sa bude využívať aj na streamovanie. Budget mám okolo 50 000. Chcel by som dáku peknú veľkú skrinku kde to bude krásne svietiť (videl som aj dáke káble a chladenia ale to už myslím že bude mimo budget) primárne mi ide o výkon. Ideálne aj svietiace RAMKY (teda ak proti nim nič nemáte). Windows , monitory a všetko príslušenstvo mám. Ide mi len o bedňu s komponentami. Pozeral som aj fórum a sú tu už staršie príspevky s PC okolo tejto cenovej kategórie lenže tých vecí vychádza toľko že tie pol ročné posty sú už dosť neatuálne. Zatiaľ som si niečo len tak laicky nahádzal keďže už dlhšie som nesledoval zostavy a komponenty

https://www.alza.cz/msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-trio-d5636537.htm (verím že by sa našla asi aj lepšie)
https://www.alza.cz/amd-ryzen-9-3900x-d5634217.htm
https://www.alza.cz/corsair-32gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-vengeance-rgb-pro-series-d5494405.htm (možno by som dal aj 64GB)
https://www.alza.cz/adata-xpg-sx8200-pro-ssd-1tb-d5518497.htm (tento typ ssd určite)

základnú dosku teda vôbec netuším akú tak si vo všetkom necham poradiť. Som človek čo sa vyzná v PC (programátor) takže mi tu kľudne môžte písať aj odbornejšie výrazy a vysvetlenia.

Vopred ďakujem za všetky tipy a rady.

A co se vysrat na vodníka za 5 ::) táců a dát tam, ač neblikací, D15? Vyjde to ani ne na polovinu a chladící schopnosti to bude mít v dlouhodobější zátěži dokonce i lepší. Do toho žádné problémy se spolehlivostí, těmi rádoby pumpami co jsou v těchto aio sráčích atd... ale chápu že to nebude blikat no. :-(

E: Sakra, pod špatný komentář to píšu! Pardon, to mělo být na tazatele.
E2: A vůbec, neměl to být PC na streaming za 50K? Dle volby čistě jen designových blikacích komponent za více než 10K bych pomalu předpokládal, že tu stavíme kolotoč.

Ano stavíme tu kolotoč:-D Dokonce jsem chtěl napsat něco podobného, jestli nechce ušetřit 10tku a hodit to do obyčejné bedny a tu pod stůl...ale je to jeho věc. Třeba to chce natáčet.
Tu D15 bych s tímto rozpočtem zvolil i já. Teoreticky by šel na ni hodit blikající vnější větřák (nevím jak ten vnitřní, ten byl u D14 jiný, zase naco když nebude vidět).

Pod výrazom D15 myslíte ?
https://www.czc.cz/noctua-nh-d15/151820/produkt?gclid=Cj0KCQjw0YD4BRD2ARIsAHwmKVkFT3mGMt70jUq0yQP4o6zdy9-krLP6sDO4ZnekjjW6T6DvYfJqQ50aApwPEALw_wcB
A áno máte pravdu chcem mať PC v zábere + bude robiť atmosféru a osvetlenie v celej izbe spolu s menším stlmeným svetlom

a zas taký kolotoč to nebude posielam predstavu akú mám v screenshote
inšpirované videom https://www.youtube.com/watch?v=wl00f0EjZHs

Decentni osvetleni grafiky, ktere je ze strany mimo vyvod tepla neni problem, to same svetylka na ventilatorech. Ja mam treba v PC LED pasek umisteny na plech skrine. Ovsem davat LEDky primo na RAM je nesmysl, zbytecne to zvysuje uz tak velkou teplotu. Zrovna na to screenshotu navic RAMky zari nejvic, zbytecne a prihlouple riziko pro selhani pameti.

Ovsem davat LEDky primo na RAM je nesmysl, zbytecne to zvysuje uz tak velkou teplotu.

Prosím které DDR4 mají vysokou teplotu ? Ten chladič je tam jen na ozdobu.
Pracovní teplota běžně min-max. 0-85. Reálný provoz 45-65 dle zatížení/okolní teploty.

Zrovna na to screenshotu navic RAMky zari nejvic, zbytecne a prihlouple riziko pro selhani pameti.

Ty ledky berou prd, ohrivaji to minimalne...s tim rizikem selhani paměti bych to neviděl reálné.

I pameti hreji, to ze nepotrebuji chlazeni respektive ty plechy tam ,jsou jen na paradu, je druha vec, ale hreji.

Kdyz na ne navesis svetylka, jak v cirkuse, musis tam mit nevic i nejakou ridici elektroniku, tak samozrejme to vsechno dohromady hreje take.

Muzes se klidne dostat az k samotne hranici toho co dlouhodobe snesou a selhani je mozne.