Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co omezuje vyssi fps ve hrach?

Zdravim, mam jen takovou otazku, dejme tomu ze mi u her vubec nejde o kvalitu,efekty a podobne, a veskere hry i kdyz je muzu hrat na maximalni detaily, tak je hraju na nejnizsi, ale o to nejde, jde mi o to ze pokud napriklad bych ve Fortnite nebo pubg nastavil nejnizsi detaily, vse na off, a rozliseni 1024x768 tak dostahuju napriklad 80FPS, a jelikoz si chci koupit 144hz monitor tak by me zajimalo co vlastne omezuje to fps kdyz to mam na nejnizsi grafiku a rozliseni? Je to Prace procesoru nebo grafiky? Preci jenom kdyz ta hra pak vypada jak minecraft, tak pak prave nevim jestli to brzdi procesor ty fps, ze kdybych koupil napr lepsi ze bych mel treba i 150fps, a nebo to je prace grafiky, furt ? Kazdopadne jde mi jen o vysoke fps, grafiku hry nejak neresim.

i5 6600K
GTX 970
16gb ram.

Nejvic hry brzdi grafika, ale v Minecraftu to je naopak procesor. Stava se v nekterych sestavach ze je poddimenzovany procesor, co nestiha krmit grafiku.
Dale monitor co ma 60hz, ti vykresli jen 60 (na obrazovce)
nebo kdyz mas ten samej monitor a máš zaple V-sync tak se ti to omezi na 60. Ja teda hraju s omezovacem na 30-45 podle toho jak je hra akční.

Resis kraviny. Kup si celej novej komp, nevypada to nejak extra disbalancovane, kdyz chces tech chtenych 100 fps. Ja si ted dal fps experiment, a nejvic mi vyhovuje 40 abych plynule mířil a zaroven mě z těch 60 snímků nebola hlava. Zkus si nekdy nainstalovat fps omezovac, nastav to na 8 fps a hraj s tim 3-5 minut for fun a pak si to prepni na 40, uvidis ze to je blahobyt a jen máš navyklej mozek na vysoké fps, a na nulové předpovídání mozku co bude další snímek. Já jsem zase navyklej na hezkou grafiku a notebook co mi neřve jak stíhačka, ale proti gustu žádný dišputát :D

Mě se zdá, že hry vůbec nehraješ.
Battlefield multiplayer potřebuješ hodně FPS, klidně nad 150FPS, jinak si srnka, stačí ti 60Hz monitor.
Co hrajou Battlefield s 60FPS, mají nízské K/D = srnky (ostatní sou myslivci)
Vysoký FPS je jako chaety, ta blbá hra ti přizná všechno, chodíš tam jak Rambo.
Na singl player 40-60FPS stačí.

16,7 ms, a toto je absolutní omezení jeho schopnosti okamžitě reagovat. Použití 144Hz monitoru zkrátí snímek na 6,94 ms a s 240Hz monitorem a grafickou kartou, která zvládne takto rychle vykreslovat, je trvání jednoho snímku jen 4,17 milisekundy. Čím kratší je čas snímku, tím vidíte pohyb a akce ostatních s vyšší granularitou (rozlišením v čase) a hlavně o cenné milisekundy dřív. Ty mohou znamenat rozdíl mezi výhrou a prohrou.
Jasně to jsi povídej svoji babičce. Rozdíl 10ms a chtěl bych vidět jak tohle dokážeč využít. Spíš se to myslí, že dohromady čím menší zpoždění tím lépe, jak myš tak klavesnice, ale i ping ve hře, rozhodně ne jenom monitor a ne 10 ms.

Sám mám 144Hz a měl jsem 60Hz a rozhodně mi nepřipadá, že bych měl cheat nebo nějakou výhodu, která by zapříčinila, že bych byl king kong, to bude asi někde jinde.
Tak naposledy, k čemu vám bude monitor a 15000fps, když odezva bude 20ms+ input lag 20-30ms? To by mě tedy zajímalo, to už bude lepší kvalitní 60Hz monitor, stačí jsi trošku o tom přečíst, co je co.