Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jakou koupit operční paměť

Ahoj. Mám tuto základní desku:

Výrobca Intel Corporation
Model DX58SO (J1PR)
Verzia AAE29331-702
Výrobca chipsetu Intel
Model chipsetu X58
Revízia chipsetu 13
Výrobca Southbridge Intel
Model Southbridge 82801JR (ICH10R)

Ano, je to starý, ale pro mě dostačující.
Prosím poraďte jaké, a kolik, paměti mám koupit.
Kamarát radí 3 x 4 GB.
Jde mi i o ostatní parametry které budou do desky pasovat.
Kupoval bych na Alze, mám ji za rohem.
Díky

tvoje deska uvádí:

Max Memory Size (dependent on memory type): 16 GB
Memory Types: DDR3 800/1066/1333/1600
Max # of Memory Channels: 3
Max # of DIMMs: 4
ECC Memory Supported: Yes

tříkanál to sice umí, ale vzhledem k tomu, že intel dodnes neumí využít ani přednosti dual channel a tříkanál byl úlet, ve kterém kromě serverů dále nepokračoval, nenechal bych se tím nesmyslem omezovat.
pokud tvůj cpu-z neumí zobrazit výrobce/typ ram nebo nemá záložku spd, použij jinou verzi.
screen můžeš fouknout na libovolný imagehosting.

na českých bazarech tak letmo 4gb moduly nenacházím, ale nechci tam trávit celý večer. ebay to má dražší než naše běžné obchody za rychlejší ram:
https://www.mironet.cz/pameti-ram/do-pocitace-dimm/ddr3/4-gb+c16003/?sort=1

ten takt 540mhz se mi jaksi nelíbí, chce to vidět skutečný screen.

je takovou zdvořilostí a pochopil to od win7 i microsoft, že ukládacím formátem pro screeny je .png
.bmp nech blondýnům.

odvázaný z té ramky nejsem - na ebay to mají jen po kusech, nezasílači, více kusů má jenom jeden co to prodává po párech 8gb + poštovné, to se úplně nevyplatí.

parametry té ddr3L: https://www.memory4less.com/ramaxel-4gb-ddr3-pc12800-rmr5030ef68f9w-1600

český výběr 1.35V už není tak růžový: https://www.mironet.cz/pameti-ram/do-pocitace-dimm/ddr3l/4-gb+c32995/?sort=1
což je špatné, nemíchal bych u jednoho řadiče 1.5V a 1.35V, i když to prý jde.

a než zbytečně ten tvůj vyhodit - můžeš si pár nechat poslat: https://www.ebay.com/itm/RAM-Ramaxel-8GB-2X4GB-DDR3-1600-PC3-12800-RMR5030ME68F9F-1600-DIMM-Memory-240pin/183759736040
získáš ten intelí 3-kanál, snad o tom něco píšou v manuálu k desce.

použít to jde, jen mi to vyhození připadá nevýhodné:

1. varianta přikoupit jen pár na ebay vyjde cca na 800, dostaneš vyhovujích 12gb ram, které na tom pc budou stačit snad na všechno.
2. koupit 4x ddr3 1.5V paměti vyjde cca na 1800,- a dostaneš jen mírně větších 16gb, to se extrémně nevyplatí.

3. jde zůstat na půl cesty, koupit jen 2x ddr3 4gb za asi 900 (stejný clock a rank), zkusit že jedou, pak k nim přidat původní modul jestli to pořád bude fungovat.
ale proč si komplikovat život, šel bych do ebay.