Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou tiskárnu na takové to domácí tisknutí

Zdravím,
po cca deseti letech, od kterých se toho asi mnoho změnilo, kdy jsem měl CANON PIXMA IP 5000, která mi zachla a nikdy nepřirostla k srdci, bych rád pořídil novou tiskárnu pro takové to domácí a spíše méně časté tisknutí. A teď babo raď. Co byste doporučili? Laser, LED? (to vůbec neznám), ink? Značku, model? Díky za pomoc s výběrem. Finančně moc omezený nejsem, ale samozřejmě vzhledem k použití, nic zbytečně drahého.

Moje zkušenost - pro občasné tisknutí inkoustovou nebrat, když barvy nepotřebuji a stačí mi ČB print. Před 10.lety jsem koupil 2 staré laserovky HP 1200 (za pár babek na aukru (i ted tam takové jsou)) a vystudovaly mi na nich obě děcka Vš, kdy se tisklo podle potřeby. Někdy čtvrt roku nic, pak denně. Měnil jsem tam toner 2x, ted mám třetí - a nemůžu si pořízení vynachválit, kdy pohodlně poberou i alternativy - viz. https://www.tonerpartner.cz/e-shop/naplne/hp/hp-laserjet-1200-series/ , namísto originálních tonerů. Jediný problém byl, že jsem NIKDE nenašel drivery mimo Win XP. Proto jsem to pořešil jednoduše - XP jsem nacpal do virtuálek a tisknu přes ně. Dodatek? Neměnil bych! 8-)

Jedine do lacného ČB lasera. Nič ti nevysychá, žiadne SW riadené, povinné odstreky atramentu na pozadí smerom do parkovaciehjo doku, aby sa neusušilo niečo v metale trysiek apod. hovadiny nutné pri atramente.

Osobne som od atramentu dávno zdrhol. Jedine ak potrebuješ tlačiť kvalitné foto, nejaké podpultové, americké, západné US doláče, západné 500-euráše, CZ koruny, grafy farebných koláčov, v tom prípade je atrament nenahraditeľný.