Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoké vytížení CPU při prohlížení webů

Dobrý den,

poslední dobou se mi začal vyskytovat celkem nepříjemný problém. Několikrát za den se mi totiž stane, že pří prohlížení webu (Seznam, Novinky) se zasekne celý PC (nereaguje na nic) a pomůže jen tvrdý restart. Přitom nedošlo k žádným HW ani SW změnám. Co jsem vysledoval dělá to chrome, edge i explorer. U her, ani u jiných aplikací se daný problém neděje. Sestava- CPU: i5 6500, RAM: 16 GB, GPU: RX5600XT, DISKY: nvme SSD (OS), SATA SSD (HRY) a HDD. PC jsem projel malwarebytes i adwcleaner a nic nenalezly. Nevíte čím by to mohlo být způsobeno? Děkuji.

založ si nový profil v chrome.
pokud to neumí, tak nový účet ve windows, on už ten nový profil vznikne.
zkus to den používat.

seznam, novinky - já na ty hnoje nikdy nechodím. ale můžou tam mít nasazenou reklamu (skripty), se kterými je problém.
já blokuju otravné reklamí servery přes hosts, většina lidí přes nějaký ublock a podobně. používáš něco?

pak ještě vyzkoušet instalaci nějakého jiného prohlížeče. firefox / nebo seznam.cz, který je bez doplňků.

zamyslet se nad čistotou systému, oskenovat nějakým ofline nástrojem z bootcd/flash:
https://rescuedisk.s.kaspersky-labs.com/updatable/2018/krd.iso

taky jde zkontrolovat v příkazovém řádku, jestli se systémové knihovny tváří jako nepozměněné. spustit cmd.exe jako admin:

sfc /scannow

chrome: ještě jedno nastavení bych ověřil. chrome nevedu, tak zkusím podle návodu z netu:
menu - nastavení - pokročilý - systém: "pokud je k dispozici, použijte hardwarovou akceleraci"

a ještě samotnému windows: máš dost ram, neznámý ale snad funkční nvme disk. zkontroloval bych, že je zakázáno automaticky nastavovat stránkovací soubor (virtuální paměť). win10 to nastavují po svojem, omezil bych napevno velikost souboru na 256 nebo max.512mb ... viz velikost skrytého c:\pagefile.sys

Tak nakonec jsem zjistil problém. Běžela služba chrome software reporter tool, která vytěžovala CPU. Když jsem chrome software reporter tool podle návodu odstranil, tak zatím vše ok. Uvidíme, všem děkuji za rady.