Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Karty do foťáku

ahoj všem, chtěl bych se zeptat, když připojím foťák k PC a naformátuju kartu z PC, anebo když ji dám do čtečky karet a naformátuju ji tam, bude v tom nějaký rozdíl? Myslím v kvalitě toho naformátování. Když jsem to zkoušel s kartou ve foťáku, tak ve správci disků ve windows nešel z karty smazat oddíl. Myslíte že to ve čtečce půjde? Nějak totiž blbnula a myslím si že je nějaká chyba v některém tom úvodním sektoru.

tak ve foťáku z menu toho foťáku to určitě není plnohodnotné, tam se ani nedá vybrat mezi rychlým a úplným formátováním. A smazání oddílu tam už vůbec nejde. A když spustím formátování z menu foťáku, tak to má hotové asi za 10 vteřin. Takže nemůže přepsat a zkontrolovat všechny sektory jestli nejsou vadné.
Já vím že je problém v kartě, ale nevím jestli jen softwarový nebo hardwarový. A i u toho hardwarového by mělo plnohodnotné formátování označit vadné sektory a vyřadit je z používání, a karta by měla dál fungovat ne?

Formátování NENÍ kontrola ... zapíše se MBR + tabulka oddílu + MFT, toť vše (čímž se "smaže" stávající oddíl a 10 s na to bohatě stačí).

Můžeš udělat formátování s kontrolou na PC, ale karta není HDD (takže několikerý přepis bloků ji klidně "dorazí"). Nemá žádné sektory :-) je to jen mapování do bloků, které jsou jednotkou zápisu.

Do foťáku si určitě nedám kartu, se kterou byl nějaký problém.

Kup si novou kartu.

Ano šmejdy nemá cenu řešit, ale každý nekupuje 16GB či NoName flash karty za 200Kč nebo zázračný SAMBUNG 500Gb za 5€ z Ebay pro některá zařízení nejsem sám kdo kupuje podstatně drazší micro_SDXC 64-128GB karty za ~ 1000Kč, ve foťáku mám průměr SD_SDXC skoro za 2000Kč. 'Dodnes fungují'.
Šitky můžeš kupovat každý měsíc a vyhazovat pořád dokolečka, nemají cenu řešit, ale to ani kupovat :)

Aha, já myslel že to funguje stejně jako u harddisků. Takže když nepomůže naformátování ve foťáku tak ji mám fakt vyhodit? Zajímavé je, že počítač najednou začal hlásit že není naformátovaná. Pak sem zkusil program na obnovování ztracených dat z vadných disků, a vytáhlo to z ní všechny fotky, a dokonce i fotky, které už jsem kdysi dávno smazal. Byly tam snad všechny fotky co jsem nafotil za poslední rok a už byly dávno smazané. Takže proto mě napadlo že fyzicky vadná nebude.