Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Karty do foťáku

ahoj všem, chtěl bych se zeptat, když připojím foťák k PC a naformátuju kartu z PC, anebo když ji dám do čtečky karet a naformátuju ji tam, bude v tom nějaký rozdíl? Myslím v kvalitě toho naformátování. Když jsem to zkoušel s kartou ve foťáku, tak ve správci disků ve windows nešel z karty smazat oddíl. Myslíte že to ve čtečce půjde? Nějak totiž blbnula a myslím si že je nějaká chyba v některém tom úvodním sektoru.

tak ve foťáku z menu toho foťáku to určitě není plnohodnotné, tam se ani nedá vybrat mezi rychlým a úplným formátováním. A smazání oddílu tam už vůbec nejde. A když spustím formátování z menu foťáku, tak to má hotové asi za 10 vteřin. Takže nemůže přepsat a zkontrolovat všechny sektory jestli nejsou vadné.
Já vím že je problém v kartě, ale nevím jestli jen softwarový nebo hardwarový. A i u toho hardwarového by mělo plnohodnotné formátování označit vadné sektory a vyřadit je z používání, a karta by měla dál fungovat ne?

Formátování NENÍ kontrola ... zapíše se MBR + tabulka oddílu + MFT, toť vše (čímž se "smaže" stávající oddíl a 10 s na to bohatě stačí).

Můžeš udělat formátování s kontrolou na PC, ale karta není HDD (takže několikerý přepis bloků ji klidně "dorazí"). Nemá žádné sektory :-) je to jen mapování do bloků, které jsou jednotkou zápisu.

Do foťáku si určitě nedám kartu, se kterou byl nějaký problém.

Aha, já myslel že to funguje stejně jako u harddisků. Takže když nepomůže naformátování ve foťáku tak ji mám fakt vyhodit? Zajímavé je, že počítač najednou začal hlásit že není naformátovaná. Pak sem zkusil program na obnovování ztracených dat z vadných disků, a vytáhlo to z ní všechny fotky, a dokonce i fotky, které už jsem kdysi dávno smazal. Byly tam snad všechny fotky co jsem nafotil za poslední rok a už byly dávno smazané. Takže proto mě napadlo že fyzicky vadná nebude.