Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teploty procesoru

Mám 3 roky staré pc na hry. Procesor mám Intel core i7-6700 a Grafickou kartu GTX 1080. Jak je možné, že když hraji hru counter strike global offensive, které je z roku 2012 tak procesor má po půl hodině hrají kolem 85 stupnů, když tak stará hra by ten procesor až tak zatěžovat neměla.?

PC nějak moc nerozumím a nechce se mi dovnitř nějak moc rýpat, takže jsem vždy chladič čistit poporchu kam jsem se dostal, nebo jen kartáčkem kam dosáhnou štetinky nebo co šlo vysvačem vysár. Nikdy jsem ho úplně nesundal nebo nepřepastovával.

To je v poradku, pokud tam neni nejak hodne prachu (je skrz zebra chladice videt :-) ), tak je nejspis vse OK. U techhle CPU nejsou v zatezi teploty kolem 80°C az tak nezvykle (zalezi na konkretnim kusu). V klidu by to melo byt nekde kolem 35-40. Pokud jinak vse funguje jak ma, v zatezi se teplo prenasi na chladic/je teply, neresil bych.

Ja mám tiež ten istý CPU a OCCT, Al Suite 3, ukazujú zhodne v nečinnosti cca 29, pri max. záťaži najviac 61 stupňou, Bedňa FD R5, chladič Noctua NH-U9S. Samozrejme že pri hre budú teploty o trochu vyššie, nakoľko GK produkuje tiež niake teplo.