Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teploty procesoru

Mám 3 roky staré pc na hry. Procesor mám Intel core i7-6700 a Grafickou kartu GTX 1080. Jak je možné, že když hraji hru counter strike global offensive, které je z roku 2012 tak procesor má po půl hodině hrají kolem 85 stupnů, když tak stará hra by ten procesor až tak zatěžovat neměla.?

PC nějak moc nerozumím a nechce se mi dovnitř nějak moc rýpat, takže jsem vždy chladič čistit poporchu kam jsem se dostal, nebo jen kartáčkem kam dosáhnou štetinky nebo co šlo vysvačem vysár. Nikdy jsem ho úplně nesundal nebo nepřepastovával.

To je v poradku, pokud tam neni nejak hodne prachu (je skrz zebra chladice videt :-) ), tak je nejspis vse OK. U techhle CPU nejsou v zatezi teploty kolem 80°C az tak nezvykle (zalezi na konkretnim kusu). V klidu by to melo byt nekde kolem 35-40. Pokud jinak vse funguje jak ma, v zatezi se teplo prenasi na chladic/je teply, neresil bych.

Hm, tak to jsem mel asi horsi kousek kremiku.

Tohle je vubec prdel, u jednoho kusu tusim 4790k? (nebo 6700k, uz si nepamatuju) jsem mel problem s rozdilem az 15°C mezi jednotlivymi jadry, proste 3 na celkem beznych teplotach v zatezi, jen jedno o hodne vys. Az to kolikrat koncilo vytuhnutim pocitace, vymena chladice za vykonnejsi, aporad velke rozdily (ale uz bez vytuhu). A samo, bez jakehokoliv zasahu se to casem (v radu tydnu) srovnalo na rozdily do 2-3°C. Nenapada me nic jineho nez ze se musel chip na jedne strane odlepit od heatspreaderu/nejaka "bublina" v paste, a s novym chladicem, mozna o neco vyssi pritlak, to nakonec sedlo jal ma. :-)

Ja mám tiež ten istý CPU a OCCT, Al Suite 3, ukazujú zhodne v nečinnosti cca 29, pri max. záťaži najviac 61 stupňou, Bedňa FD R5, chladič Noctua NH-U9S. Samozrejme že pri hre budú teploty o trochu vyššie, nakoľko GK produkuje tiež niake teplo.

když tak stará hra by ten procesor až tak zatěžovat neměla.?

Proč si to myslíš ? Pokud hra nemá nějaký zabudovaný limit např. FPS zamknuté na 60hz podle monitoru tak klidně vytěžuje procesor/grafiku a nechá jej počítat třeba 400snímků za vteřinu což je podle mě zrovna ten pčípad CSGO. (která mi mimochodem zas tak nenáročná nepřišla, na GF 1050ti to jelo mizerně).

Teplotu měř pomocí coretemp měří přímo v cpu, ostatní můžou kecat.
Taky je léto...teplota v místnosti asi 22st nebyla.
Nejjedodušší to bude vyfotit ten chladič ať vidíme jak je to zasrané.
Když už v tom budeš zkus hrát s oddělanou bočnicí, možná pcbedna málo vyfukuje horký vzduch.

A jak poznáš nepravdivou teplotu od pravdivé ? Coretemp čte přímo z čidel cpu. Proto ukazuje klidně o 30st víc než má chladič a je to pravdivá teplota vevnitř cpu.
Netvrdím samozřejmě že funguje vždy na 100procent. Pro intel jsem používal ještě Real Temp.

robil som 4 hodinovy test 100% zataže procesoru... na Aida64 mi to ukazovalo max teplotu 75 a u toho tvojho core temp 92...Ak by bola teplota ktora bola namerana na core temp spravna, tak by som sa musel na chladiči procesoru popalit...Len že bol len teply a ani naznak ze by mal byť horuci.Preto viem že to merá nahovno

Neřeš to. Stejný procesor a jen gtx 1080 ti. Úplně to stejné. A moje pc má už 4 roky tohle cpu a nic. Jelikož jsou to teploty uvnitře cpu. I hfinfo 64 o tom píše. Jelikžo v klidu má tento cpu kolem 30-40 stupnů. Ale tedka je teplo takže těch 80-85 je tak akorád pro toho vedro.
Jinak řeba v zimě do 70-75 stupnů. Ono je rozdíl zda se to chladí vzduchem 30 stupnů nebo kolem 20.