Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prdlzenia dosahu wifi

Mam tu wifi, ku ktorej mam pristupove udaje. Na MK by som chcel nastavit akysi repeater, cez antenu aby prijimalo a zaroven vysielalo, nemusi to iste ssid, dokonca by bolo lepsie aby vysielal ine. Ale ked pouzijem quick, tak len seraching for network, ak nastavim dhcp klienta, tak ma status stopped. Wifi security je urcite dobre, telefonom sa na siet pripojim. Kde moze byt problem? Skusal som to jak na predvolenej, tak na cistej konfiguracii.

Takze: mam k dispozicii len wifi, s heslom, ked sa pripojim telefonom dostanem ip. Nepoznam rozsahy, mam ip, gw, dns . . .
skusl som dhcp klienta, ale nespusti sa.
Napr. quic set, CPE, bridge, automatic. Vo wireless si najdem moju siet, kliknem, napisem heslko, dam connect . . . a c statuse mi zobrazi Searching for network . . . a nic. Nepripoji sa.
Ked idem nakonfigurovat DHCP klienta na wlan1, tak po nakonfigurovani ma status Stopped.
Kedze IP adresu na inom zariadeni dostanem, napr tv, telefon, tak dhcp server bezi. Apropo, to prve zariadenei je nezname. Nevidim ho, nemma k nemu fyzicky pristup.

reset MK, ziadna predvolena konfiguracia
nastaveny DHCP klient na wlan1
vytvoreny security profile na znamu wifi
wifi interface wlan1 , nastavene security profile, spustit scan, vybrana znama wifi, connect . . .
v logu zaznam failed to connect , authentication timeout . . . wpa2 a heslo je dobre, nakolko telefon sa s tymito parametrami pripoji . . .

No priznam sa, ze nieco podobne som riesil par mesiacov dozadu, ked som robil toto video:

Riesil som to aj s podporou MT, nikam sme sa nedostali...bol som fakt zufaly, lebo hocijake ine radio sa mi na AP pripojilo.
Skusil som reset, update fw, dokonca na beta verziu najnovsiu a nic.
Ako tak pozeram moju komunikaciu s podporou fw problem sa vyriesil, ked som spravil este raz reset do defaultu.

16:46:11 wireless,info CC:2D:E0:A3:48:17@wlan1: failed to connect, on 2452/20-Ce/g
n(17dBm), association failed: unspecified (1)
16:46:13 wireless,info CC:2D:E0:A3:48:18@wlan2 established connection on 5260000,
SSID www.n4all.sk5G
16:46:18 wireless,info CC:2D:E0:A3:48:18@wlan2: lost connection, received deauth:
4-way handshake timeout (15)
16:46:24 wireless,info CC:2D:E0:A3:48:17@wlan1: failed to connect, on 2452/20-Ce/g
n(17dBm), association failed: unspecified (1)
16:46:28 wireless,info CC:2D:E0:A3:48:18@wlan2: failed to connect, on 5260/20-Ceee
/ac/DP(17dBm), association failed: unspecified (1)
16:46:36 wireless,info CC:2D:E0:A3:48:17@wlan1 established connection on 2452000,
SSID www.n4all.sk
16:46:40 system,info,account user admin logged in via local
16:46:41 wireless,info CC:2D:E0:A3:48:17@wlan1: lost connection, received deauth:
4-way handshake timeout (15)
16:46:46 wireless,info CC:2D:E0:A3:48:18@wlan2: failed to connect, on 5260/20-Ceee
/ac/DP(17dBm), association failed: unspecified (1

Ja som vsak mal problem pri overovani hesla 4-way handshake timeout, u teb to podla popisu vyzera, ze heslo sa overovat ani nezacne.

Prepnem telefon na data, vyrobim zdielanie cez wifi, a ked sa chcem pripojit MK tak
established connection
nasledne lost connection, received death, sending station leaving(3)

na takto vytvorenu siet sa pripojil cely zvysok rodiny, rychlost nic moc, lebo signal len tak tak, ale pripojili sa, a nacitali aj stranky, aj ked zobrazenie stranky sa ratalo na minuty . . .

darmo ma MK milion moznosti nastavenia, ked 3/4 z nich nefunguju . .. :-(

Pozri ja robim s MT uz asi 15 rokov a mam za sebou hadam tisice instalacii. Nevravim, ze som nikdy nezazil nejake divne veci pri nich, ale stale to povazujem za jednu z najlepsich znaciek na trhu v pomere cena vykon, alebo vo vykone samotnom.
Skus resert to default, pripadne nahopdit novy fw,
Inaki nepises aky RB pouzivas.

Ja sice nemam za sebou 15 rokov, ani tisice instalacii . . . reset do default uz bolo niekolko, aj s predvolenou konfiguraciou, aj bez nej . . . Nie som ohladne tohto prod=fesional, ale momentalne mam trochu casu tak preco nevyuzit. Nastudovanych niekolko navoodv, videii ako sa pripojit na existujucu wifi . . . vsade po zadani security a vybere siete sa wlan rozbehla . . .
Ja netvrdim ze je to nanic produkt, urcite zaklady splna, ale nastve ked sa clovek na to spolahne a zrazu nic . . . a nahradne riesenie nieje.
Apropo, je to 951G.
Este skusim novy fw, ak sa i ho podari stiahnut.
Inac dik.
Pozn. Len tak na okraj, ked vyjde nova verzia, len sa nestiham divit, co vsetko nejde . . . ako mozu take nieco vypustit von ako stabilnu . . .

No ono je to tak, ze keby som sa s tym nestretol osobne tak ti neverim;o).
Spravil som tisice instalacii, mam takmer celu siet na MT, u zakaznikov ma nasadene prevazne MT, prichadzam s nimi do kontaktu a nikdy som nemal takyto problem. Takze nemoze existovat.
Ale mas stastie v tom, ze ti verim, pretoze sa to stalo aj mne prave pri toceni toho videa a zaroven smolu, pretoze mne sa problem vyriesil tak akosik sam od seba.
Moje montalne nastavenie je fw 6.47beta60, security v defaulte, iba psk + aes. Skus mozno sa chyti.
Alebo to ber tak, ze mas proste vadny kus, ak by to bola vlastnost stretali by sme sa s tymito chybami castejsie.

MK ako taky je urcite funkcny, bezal na domacu siet ako router v podstate so zakladnym nastavenim "na doma" nez som ho vymenil za hap ac2 ... Teraz sluzi uz len na pokusy a podobne, pripadne ako zaloha ak by ac2 vypadol . . .
No nic, spravil som pokus, poslal som to na podporu . . . ved to nieje nejake super nastavenie kde by mohlo dojst k nejakemu absolutne nestandardnemu zapojeniu s ktorym teda v MK vobec nepocitali . . . snad sa ozvu . . . sice mozno uz po funuse, ale aj tak :-)
Ak by sa nepripojilo ziadne zariadenie, ale telefony (rozne znacky), aj ntb, aj androidbox v pohode . . .
Tak dik . . .

jj, všetkým to robí presne to isté. Ak sa nedarí a nebude sa dariť poradil by som začať s meraním. Kto meria, ten príde skorej k zdarlivému výsledku. Je potrebná na to stanica s adaptérom v monit móde (mnohí používajú Kali) a program na zachytávanie komunikácie. Ďaľšie je vecou odbornosti ako interpretovať to, čo ten program vypisuje.