Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr modemu

Zdravím,
po třetím reklamování modemu od o2 jsem si nechal vrátit peníze za vdsl modem. Momentálně hledám nějakou náhradu, kterou pořídit.
Porovnával jsem ASUS DSL-AC55U a Zyxel VMG3625-T50B. Jelikož LTE nevyužiju přikláním se k Zyxelu. Máte někdo nějaké zkušenosti s těmito modemy? Připadně jestli by mi mohl někdo doporuručit klidně i jiný.

Děkuji za odpověd.
Nevím zda jsem vybral správnou kategorii jestli internet či hw - za to se omlouvám.

Konkrétní zkušenost nemám ani z jedním z těchto typů.

Používám starší model Zyxelu, který byl dodávaný od O2 v rámci samoinstalačního balíčku. Po čase sice začal mít výpadky, tak jsem koupil na Aukru za 300,- ten samý a od té doby funguje bez problémů. Jestli ti to nějak pomůže v rozhodování.

Mimochodem, jaký modem jsi 3x reklamoval? A proč?

Poradim ti...daj modem do bridge rezimu a spojenie vytacaj rozumnym routrom za nim (nejaky MT napriklad).
Takto som "opravil" padajuce spojenia o desiatok klientov za tie roky.
Pripadne mensia oprava spociva v tom, ze vypnes wifi na tom krame a das za neho normalny wifi router, ktory nepada. Takto som opravil padajuce spojenia od O2 (LTE) u zakaznika 3 tyzdne dozadu.
Denne mal niekolko vypadkov a museli stale restartovat modem, ale zistil som, ze pravdepodobne pada len jeho wifi cast, takze som wifi vypol dal tam Mikrotik a odvtedy nemali ani jeden vypadok.

Děkuji za radu, ale modem již nemám. Takže teď musím pořídit buďto router s vestavěným modemem, nebo to rozdělit na dvě zařízení. Teoreticky bych mohl využít co mám doma Netgear prosafe fvx538 jako router.Tak jak tak budu muset pořídit modem a další zařízení na wifi síť...
Můžu poprosit radu co bude lepší, případně konrétní zařízení? Děkuji

Moja bezna prax je, ze nechavam mode, co ma klient a za neho davam nejakeho mikrotika.
V posledne dobe vacsinou Ac2
https://pc.poradna.net/articles/2807985-vyberame-idealny-domaci-router
Ak klient modem nema vacsinou beriem nieco od Zyxelu. Aj tie uplne najlacnejsie, pretoze to aj tak robi len bridge.
Blbe na tom je, ze ten MT musis nakonfigurovat na pppoe spojenie, musis nastavit firewall s natom na tom pppoe rozhrani, co zaciatocnik nezvladne asi.
Ale toto by si nezvladol ani u inej znacky, takze to nie je chyba MT.