Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zabezpečení (alarm) autodílny

Ahoj a dobrý den.
Známý má autodílnu a poprosil mě jestli bych mu nezmapoval možnosti zabezpečení. Hledal jsem tady na poradně a něco jsem našel zejména o IP kamerách. Vzhledem k tomu, že do té autodílny není připojený internet (zatím), mohl by se natáhnout ze sousední budovy, cca 20m venkem, nebo wifi, tak jsem přemýšlel o nějakém alarmu, na nějž by se daly připojit hlásiče pohybu, siréna a fungovalo by to třeba jako GSM zařízení, které by mohlo posílat zprávy.
něco jsem našel tadyindex2.php, ale nikde info o ceně, nemáte někdo zkušenost s něčím podobným.
Požadavky jsou cca: co nejnižší cena
monitorování tří vrat, buď kontaktem nebo hlásičem pohybu
připojení sirény
a asi ty sms zprávy
pokud si myslíte, že bude lepší úplně něco jiného tak to taky klidně navrhněte. Díky

lepší by to bylo zadat firmě, jestli se tím někdo u vás zabývá (budou mít zkušenosti s tím co se neosvědčilo)
kontakty na dveře ne - mlátí se s nimi a bylo by to nespolehlivé. takže běžná infra čidla.
gsm k ústředně alarmu hledej u jablotronu - majitel nemusí být vždy jen doma u pc, informace jen přes net nestačí.
ip kamery jsou dobré pro větší vzdálenost - třeba pro tu dílnu.
běžné kamerky nezobrazují za špatných podmínek, musí mít přisvícení infradiodami. ale řešil bych je až jako doplněk k tomu systému, až tam nějaký net bude. protože kamerky se můžou hodit i pro monitorování přes den - kde se poflakují zaměstnanci nebo zákazníci, nemusí být nutně wifi, stačí když povedou k routeru do kanceláře.

víc mě nenapadá, inspiruj se právě u jablotronu, za ty léta by to mohli mít promakané.