Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ONT a WiFi router zvlášť vs. v jednom?

Zdravím,
pořizuji si internet FTTH GPON a váhám, zda je lepší mít router a optický převodník zvlášť, nebo v jednom zařízení.
Mám pocit, že vzhledem k odezvě je lepší mít to v jednom, ale nevím, zda může být rozdíl vůbec měřitelný.
Díky.

Zvlast, pretoze optiku ti ukoncia niekde pri dverach alebo na mieste, kde nemusi bt najlepsie postavenie pre wifi router.
Navyse kupenim solo routra ziskas moznost lepsieho managmentu nad wifi pripadne aj celou sietou ako s niecim vstavanym, co dostanes od poskytovatela.

zalezi na poskytovateli, tu optiku ti jsou schopni dotahniut kam potrebujes tak aby nebyla videt... ten tenky 2-3mm opticky kabel se schova mnohem lepe nez bezny UTP, nebo nedej boze koaxialni kabel (coz bezne pouziva napr UPC/Vodafone). Takze pokud nemas nejake extra naroky, muze jejich kombinovane zarizeni postacit.

Dam ti 2 priklady.
Telekom tu rozkopal jednu dedinu..chcel ludi pripajat na optiku a tvrdo narazil...dotiahol im sice optiku na hranicu pozemku, ale takmer nikto nebol ochonty rozkopavat si predomie, vytahovat dlazbu a pod. Tak vymyslel blbost, ze im bude davat poslednu milu vzduchom zo stlpa na chodniku...ale to uz nie je optika a opat na to takmer nikto nepristupil.
To iste som zazil vo vnutri...zakaznik mal nevhodne umiestnenu optiku na chodbe a kedze byt bol renovovany museli sme to riesit powerlinami, pretoze nebol ochotny robit akekolvek upravy v byte.

No vidis a muj poskytovatel zarizne vlakno pod omitku a zapravi tak ze to neni videt, zakaznitk to muze mit tedy kdekoliv chce, klidne v obyvaku - coz sice neni vhodne misto ale ma to takto vetsina domacnosti...

No a zrekonstruovany byt/dum pripadne novostavba bez radneho zasitovani je taky bohuzel smutna realita... to je jako privest si vodu do zadveri a tahat to po baraku v kbeliku :-D

Coz ale nemeni nic na tom ze pokud uz ma poskytovatel vnitrni rozvody a mato prez GPON v ramci bytu je mozne dotahnout tenky opticky kabel skoro kamkoliv snaze nez UTP nebo koax...