Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ONT a WiFi router zvlášť vs. v jednom?

Zdravím,
pořizuji si internet FTTH GPON a váhám, zda je lepší mít router a optický převodník zvlášť, nebo v jednom zařízení.
Mám pocit, že vzhledem k odezvě je lepší mít to v jednom, ale nevím, zda může být rozdíl vůbec měřitelný.
Díky.

Zvlast, pretoze optiku ti ukoncia niekde pri dverach alebo na mieste, kde nemusi bt najlepsie postavenie pre wifi router.
Navyse kupenim solo routra ziskas moznost lepsieho managmentu nad wifi pripadne aj celou sietou ako s niecim vstavanym, co dostanes od poskytovatela.

zalezi na poskytovateli, tu optiku ti jsou schopni dotahniut kam potrebujes tak aby nebyla videt... ten tenky 2-3mm opticky kabel se schova mnohem lepe nez bezny UTP, nebo nedej boze koaxialni kabel (coz bezne pouziva napr UPC/Vodafone). Takze pokud nemas nejake extra naroky, muze jejich kombinovane zarizeni postacit.