Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prohlížeč pro W XP

Zdarec bando. Vyhrabal jsem na chalupě stařičký HP Mini. (Atom)
Stále funguje, jen s prohlížečema už má problém.
Firefox nefunguje, Chrome jede, ale strašně ho brzdí.
Existuje nějaký prohlížeč co by v součastné době fungoval na tom obstarožním krámu trochu svižně?
Díky za případný tip.

nejméně náročný je ie8, problém s certifikáty bude mít stejný jako ta stará verze ff, protože už nedá stránky s "https", kterých je dnes většina.
používám ff52.9 esr, ale ten pc je taky před vyhozením.

edit: hp mini bylo více verzí, neobtěžuješ se ani napsat konkrétní typ, nebo aspoň verzi toho atomu. se stím smiř, ty nejhorší 1core krámy skončily.

ram možná updatneš na 2gb, ale s touto zoufalostí nic nenaděláš, to je internetu naprosto neschopné:
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Atom+N280+%40+1.66GHz&id=615

repasované dno jsou asi 4.000:
https://www.gigacomputer.cz/repasovane-notebooky/?filter%5Border%5D=cheap

nebo na inzerát, že by se někdo zbavovat třeba i atomového shitu, ale vícejádrového s větší ram.
to je už rozumnější používat tablet (aspoň 2gb ram), které jinak lidi zahazují jako bezcenné atrapy.

FF 52 Oesr CZ bude beztak plne posledný, aký sa mu automaticky stiahne a nainštaluje do WXP CZ x64 bit.
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/52.0esr/

aj ak si najprv nainštaluje trebárs FF 9. Systém Windows spolu s FF je tak inteligentný, že FF tej najstaršej verzie nainštalovaný do WXP, rozpozná poslednú možnosť stiahnuť a nacpať sa do xpéčka v prípade spustených záplatách FF od Mozilla a pre WXP. Tam nemôže nikto, ani lama, nijak pochybiť.

FF52 ESR ide na OSXP SP3 ako malina, na nerozoznanie napríklad od W7/W10 s poslednou verziou. Na 15-ročnom HW s XP-čkom, ak je naťahaný do RAM, teda bol FF 52ESR otvorený.

Nedávno som robil čistú inštaláciu ISO WXP SP3 x64, stiahnutú z ulozto spolu s automatickým aktivátorom skompilovaným v ISO. Najprv som nacpal do OS nejakú storočnú starožitnosť na ktorú som narazil na nete v podobe FF, po nainštalovaní a reštarte OS si plne automaticky stiahol FF 52ESR, ktorú nainštaloval, išla bez problémov.

Ja ešte prevádzkujem ,,win_xp,, (32bit) na nasledovnej zostave:

MB: A7V8X-X, proc: AMD Semprom 1,5GHz/256kB,
RAM: 1,5GB/400MHz DDR (3x512MB)
HDD: 40GB/ IDE 133
GK:NVIDIA GF 6200, 256MB
zdroj: mercury 350w atx switching power supply.

Používam prehliadač Mozilla Firefox ESR 45.9.0 (novší už nie je možné použiť, viď
procesor s SSE). Otvorených mám 16 stránok, využité 1,06GB ram/ 284MB voľných.
Beží to bez Pagefile (zakázaný, 0MB), používam aj režim spánku, takže cca po týždni
prehliadač spadne (zaplnená ram), potom celý PC reštartujem.

Nie všetky stránky ti už zobrazí.

K diagnostike svojej očipovanej, vytunenej BMW Lada Samara, nepotrebuješ mať na OS WXP browser.

Aj tak si ľavý, lebo na WXP (stihnuté ISO z ulozto spolu s Aktivátorom) ide browser oESR Firefox od Mozilla na nete ako raketa, ako víno, ako delo, toť nedávnom som na obdobný prastarý HW šunt FF do WXP SP3 x64 bit., inštaloval. Robota cca na 30 minút. Akurát som musel na inej mašine stiahnuť nejaký prastarý Firefox CZ, tuším to bola verzia 9, a následne sa sám po nainštalovaní automaticky FF aktivoval a aktualizoval na poslednú verziu 52 ESR v CZ jazyku.