Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení routeru

Dobrý den.
Aktualizoval jsem ovladač na routeru avšak kvůli své hlouposti jsem si neuložil jeho nastaveni. Po aktualizaci se mi resetnulo všechno nastavení a mě se ho teď nedaří nastavit. WAN nemůže získat IP adresu z modemu. zkoušel jsem vše z následujícího odkazu avšak nic nepomohlo.
https://www.tp-link.com/cz/support/faq/138/
Děkuji za případné rady.

loading...

Model tp-link tl-wr340G.

vyhodit, tento 10-15 let starý trus neřešit ani vteřinu. takové svinstvo nemá v síti co dělat.
zjisti si, jaký tarif platíš. pokud do 100mbit, tak třeba výprodejní wr841, ale tyto krámy mají i na sekundární = domácí straně pomalou síť. jen nouzovka, za sebe nedoporučuju.

normální je pořídit si domácí gigabit síť. možná zatím nemáš zaplacenou rychlou síť z internetu, ale už dnes potřebuješ bleskovou/nezdržující síť doma. proto gigabit router. z lowendů třeba archer c5, ale podobných krámů je víc.

Ahoj, abych nezakládal nové téma, dovolím se zeptat tady.
Chci si nakonfigurovat domácí router pro domácí síť a hodlám využít IP z rozsahu 10.0.0.0 - 10.255.255.255.
Zajímá mě, zda si mohu nastavit adresu routeru 10.0.0.0, pevně bych přidělil adresy v rozsahu 10.0.0.1 až 10.0.0.10 a DHCP server nastavil na přidělování adres 10.0.0.50 až 10.0.0.99.
Může ale být adresa routeru těch 10.0.0.0 nebo obě poslední číslice nesmí být nulové?

Mas nejaky duvod pouzivat IP adresy class A na misto C * 192.168.0.0/16, nebo snad stavis AOL ?

Může ale být adresa routeru těch 10.0.0.0 nebo obě poslední číslice nesmí být nulové?

Nemusi byt nulové.
Az na IP - rutery od Apple, Belkin, Cisco kde muzeme potkat (10.0.1.1 / 10.*.*.*) , adresy ruteru zacinaji zpravidla na 192.168.*.*

pevně bych přidělil adresy v rozsahu 10.0.0.1 až 10.0.0.10 a DHCP server nastavil na přidělování adres 10.0.0.50 až 10.0.0.99.

Ve svém routeru muzers definovat rozsah IP adres pro server DHCP a z tohoto rozsahu vyloucit adresu, kterou chces zachovat.
(nekteré rutery umoznuji i vytvořit asociacni tabulku adres IP aby sluzba DHCP vzdy dala stejnou adresu IP stejnému pocitaci pomoci adresy MAC)

Nemám žádný důvod pro class A, ale to myslím není důležité. Proč bych je nemohl použít? Jen se mi ty adresy více líbí :-) Dodržím-li určité standardy, tak použití class A není nic proti ničemu, ne?
Vím, že nemusí být nulové, ale mě zajímá přesně opak, a sice zda mohou být nulové... Prostě adresa 10.0.0.0 vypadá sexy :-D