Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Interní 5,25

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat co znamená když má PC skříň "Interní 5,25", myslel jsem že 5,25 je jen pro CD nebo DVD-romy.

Děkuji za rady.

Ptám se obecně, protože jsem to viděl u spousty kejsů a moc tomu nerozumím. Myslel jsem že interní je to co je přístupné jen zevnitř počítače (jako disky) a externí je to co je přístupné zvenčí, jako DVD-rom. Ale v CZC mají spousty kejsů které vůbec externí pozice nemají, mají jen interní. Tak jak se tam teda připojí mechanika? Kudy se do ní bude vkládat DVD médium?

Ptám se obecně, protože jsem to viděl u spousty kejsů a moc tomu nerozumím. Myslel jsem že interní je to co je přístupné jen zevnitř počítače (jako disky) a externí je to co je přístupné zvenčí, jako DVD-rom. Ale v CZC mají spousty kejsů které vůbec externí pozice nemají, mají jen interní. Tak jak se tam teda připojí mechanika?

Nasel jsem jen NJoy ve dvou provedenich a jednu In-Win:

https://www.czc.cz/njoy-vanguard-okno-cervene-led-cerna/235073/produkt

Podle me, je ta pozice k naprostymu hovnu, ono to taky odpovida vyrobci, je to proste smejd.

Zajimavy je snad 2x Fractal Design, ktery ma 1x5,25" prikrytou vnejsim krytem, taky nerozumim k cemu to je, ale asi by se tam nejaka mechanika strcit dala, akorat by clovek pri pouziti musel odendavat predni kryt, za me uplne debilni, coz odpovida Fractal Designu, nejvic precenovanemu vyrobci skrini.

https://www.czc.cz/fractal-design-define-r6-usb-c-black/244841/produkt

Pak maji na CZC jeste Evolveo skrine, ale ty jsou jen spatne popsane, je tam ve skutecnosti externi 5,25" pozice.

Takze ne spousta, ale celkem 5 skrini.

Možná jen chyba popisu. Prohlédni fotky, najdi produkt jinde.

Nejspíš to znamená že na plechovou kostru z jiných modelů nacpali jiné čelo např. s 3x svítícím větřákem tak je z té 5,25 najednou interní.

Má to široké uplatnění:
Dá se tam dát HDD se ztišovačem https://www.czc.cz/silentmaxx-hdd-silencer_2/27584/produkt
A kdybys měl 5,25 Bigfoot harddisk (okolo roku 1999 max 20giga se dělal) můžeš ho tam také uchytit.
A ještě tam můžeš přivázat překážející kabely od zdroje.

Dva prispevky nahore to vysvetluju. Na mechaniku 5,25" se tomu rika EXTERNI. Ikdyz je to vevnitr, ale externi znamena, ze tam je neco, co muze ven. Proto take 3,5" externi bylo na diskety a 3,5" interni je na HDD.

Opravdu maji par skrini, ktere maji interni 5,25". Asi je to, jak tu napsal MM_tank, ze to je na 3,5" disk se ztisovacem (nastavbou), ktery je pro 5,25".