Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umí router MIKROTIK RBD52G Wake-on-WAN?

Snažil jsem se rozchodit probuzení PC z internetu (z vnější sítě). Nakonec jsem zjistil, že tuto funkci musí podporovat i router, což můj stávající TP-Link Archer C6 neumí. Probuzení z vnitřní sítě funguje dobře, ale zvenku to zkrátka nejde.
Co jsem tak vypátral, měly by to umět routery se systémem RouterOS. Proto bych se chtěl zeptat zdejších síťařů, zda to zvládne levnější Mikrotik, konkrétně typ MIKROTIK RBD52G-5HacD2HnD-TC.

Hmm, zatím díky, ještě tedy budu zkoušet s TP-Linkem.

Ještě jsem našel toto:
Některé routery neumožňují přesměrování na broadcast adresu nebo MAC adresu;zde je možné využít i přesměrování na IP adresu pod podmínkou,že router má k dané IP adrese na trvalo přiřazenou MAC adresu v tabulce ARP.

O ARP je koneckonců zmínka i v odkazu od hosta, tak tady by mohl být zakopaný pes.

Aby WOL fungoval viac ako 5 minút od nastavenia/reštartu routra je potrebné aby router podporoval funkciu statického ARP záznamu, pretože uspaný počítač nemá žiadnu IP adresu, tudíž router bez ARP záznamu nevie komu má ten WOL paket na sieti LAN poslať.

Ono hlavne zalezi na sw, ktory pouzijes.
V rannych dobach som wol pouzival u klientov, kedze robit servis cez pracovnu dobu sa nedalo a tak som ho robil po nociach.
Viem, ze nie kazdy sw, ktory fungoval na lan fungoval aj z netu.
Neskor s nastupom MT som to uz riesil vsetko cez VPN.