Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umí router MIKROTIK RBD52G Wake-on-WAN?

Snažil jsem se rozchodit probuzení PC z internetu (z vnější sítě). Nakonec jsem zjistil, že tuto funkci musí podporovat i router, což můj stávající TP-Link Archer C6 neumí. Probuzení z vnitřní sítě funguje dobře, ale zvenku to zkrátka nejde.
Co jsem tak vypátral, měly by to umět routery se systémem RouterOS. Proto bych se chtěl zeptat zdejších síťařů, zda to zvládne levnější Mikrotik, konkrétně typ MIKROTIK RBD52G-5HacD2HnD-TC.

Aby WOL fungoval viac ako 5 minút od nastavenia/reštartu routra je potrebné aby router podporoval funkciu statického ARP záznamu, pretože uspaný počítač nemá žiadnu IP adresu, tudíž router bez ARP záznamu nevie komu má ten WOL paket na sieti LAN poslať.