Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ve fullscreenu problikává obraz

Dobrý den,
chtěl bych vás poprosit o radu

Mám QHD monitor (Samsung S27R750) pripojený přes display port, koupil jsem si HDMI a připojil televizi abych mohl kdyžtak koukat na filmy z PC.(mám nastavé duplikování zobrazení ale problém je i při nastavení rozšíření zobrazení)
Od té doby mi vždy při spuštění nějaké hry/aplikace ve fullscreen režimu problikávají na primárním monitoru bíle vodorovné pruhy. Pokud HDMI odpojím a je zapojený pouze monitor tak je vše v pořádku , takže kdyžtak budu muset odpojovat a připojovat kabel, ale zajímalo by mě čím to může být.
Zkoušel jsem různe nastavení freesync, atd a nic... pokud hru spustím v borderless nebo v okně tak nic nebliká , ale mám locknuté FPS na 60 ikdyž limit nikde žádný nastavený nemám( monitor má 144Hz).
Budu rád za každou radu

Děkuji moc všem

GIGABYTE B450 AORUS ELITE
Ryzen 5 3600
Sapphire Radeon RX Vega64 LC
Corsair 16GB KIT DDR4 3600MHz CL18 Vengeance RGB PRO Series
Seasonic Focus 650 Gold Semi-modular

mám nastavé duplikování zobrazení ale problém je i při nastavení rozšíření zobrazení

Zkoušel si i jiný kabel HDMI ?
Při nastavení ve hrách "full screen borderless / celá obrazovka bez okrajů " máš také zobrazení s pruhy ?
Kdyz nastavíš primární monitor na 60Hz tak jsou pruhy stále zobrazeny ?

jiný kabel nemám takhle dlouhý
při nastavení ''"full screen borderless / celá obrazovka bez okrajů " pruhy nemám , ale fps spadnou na 60
Pruhy se zobrazují bez ohledu na nastavení Hz na monitoru
Pokud hru spustím s tím zapojeným HDMI a v průbehu hraní odpojím tak pruhy zmizí

Protože cutsceny jsou točené na ~# 24/30FPS, jak sám vidíš do 60FPS pruhy nemáš.

Sapphire Radeon RX Vega64 LC

Neříkám vyloženě problémové, ale doporučil bych ti ovladače pro tuto GPU aktualizovat, jelikož záplaty přináší časté opravy. Viz "znamé potíže " :
https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-20-7-1

jiný kabel nemám takhle dlouhý

Kolik má ten kabel metru ? Jestli má 10m a více problém může pocházet odsud.

Ovladače mám dokonce 20.7.2. uplně nejnovější, ale samozřejmě mohu tam dát kdyžtak ty 20.7.1
Kabel má 3m a je to HDMI 2.0 aby zvládl 4K v 60Hz - je vedený skrz zeď do jiné místnosti , proto mám nastavené duplikování protože od PC nevidím na TV.
Mohu zkusit samozřejmě koupit jiné HDMI a zkusit to s tím , to mě nezabije

3m kabel nemyslím že bude viníkem (vyhni se zbytečnému nakupu), neduplikuj obrazovku zapoj buď (DP) monitor nebo TV (HDMI) a IMHO problém zmizí.
Podle popisku jsem spíš názoru že je problém softwarový (windows, ovladač, nastavení) jak problém s kabelem.
(chápu že přes zed nevidíš , ale stačí BT klávesnice nebo spustit jen hru a pokračovat pomocí Joysticku z obyvaku. Jestli hrajes treba pres Steam, můžeš si po spuštění PC nastavit auto-spusteni Big Picture od Steam, prostředí s "Plnou podporou ovladače“ / Joysticku)

• Co je to režim "Big Picture" pro STEAM ? : https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5006-ASLN-3202&l=czech
(tak spustíš PC a rovnou pokračuješ na TV bez potřeby spuštění něčeho na monitoru)