Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Telefonaty z neznameho cisla

Ak tato otazka nepatri do tejto diskusie tak sa ospravedlnujem, kludne ju vymazte.

V poslednych dnoch mi vola (v roznych casoch) mobilne telefonne cislo registrovane v UK (je to klasicke mobilne telefonne cislo, ziadne specialne cislo). Ked zdvihnem, na druhej strane dotycny/a hned zlozi. Spat nevolam. Je mozne, aby som platil za to, ked ZDVIHNEM takyto hovor, ci uz z tohto telefonneho cisla alebo akehokolvek ineho? Myslim teraz aj vseobecne, ak prijimam telefonat nemal by som byt za to spoplatneny, ci je to mozne?

Vdaka

blbý si tak akurát ty a to tvoje zvýrazňovanie hrubic si môžeš pichnuť vieš kde... A blbý si hlavne z toho dôvodu lebo ked už len napíšeš že zdvihnúť môžeš akekolvek číslo bezohladu na to či je audiotextove alebo hociake ine a tym sa považuješ že za žiadnych okolnosťí nebudeš platič tak si na OMYLE!!! si to naštuduj a potom trep

Ty si snad natahany? Ake programy prosim ta?
Moja manzelka pracuje 25 rokov v Telekome, je zaujimave, ze o nicom takom nevie.
Je zaujimave, ze bezne dviham taketo zahranicne cisla a ziadne programy mi nic nenauctovali.
Uz to nehul, zavolaj zajtra operatorovi a svojmu a spytaj sa, ci je technicky mozne platit za prijaty hovor.

Tebe fakt šibe... najdi si to. A viem to preto, lebo mne osobne sa to davnejsie stalo... ide o to ze ked zdvihnes telefon tak logicky sa nejako ohlasiš do telefonu. Strasne velke percento ludi pouziva slovo pri zdvihnuti telefonu : ,,Áno” a ten na druhej strane to môže kludne pouziť ako súhlas k niečomu... A ty si myslis ze ked o tom niekto ( tvoja zenuska) nevie tak tym padom nic take nemoze byt, hmmm to si ma pobavil. Snivaj dalej

Premyslam, ci si mentalne slabsi, niekto ta niecim nainfikoval alebo si v deliriu zazil fiktivnu prihodu. Mozno len pokus o nepodareny vtip.
Zhrnme si to...mne niekto zavola, ja poviem ano a odvtedy zacinam platit za prijaty hovor?
Hm zaujimave. Mozno v inom vesmire to takto funguje, ale u nas nie.
Este raz...zavolaj si operatorovi a spytaj sa, ci je mozne platit za prijaty hovor a za akych okolnosti.
Akykolvek operator ti odpovie to iste...okrem specialnych programov ako su napriklad rodinne tarify, kde dieta po prevolani kreditu moze zavolat na jedno zvolene cislo zdarma to funguje vsade rovnako uz XY rokov.
Ak som v zahranici a chcem volat na ucet volaneho spojim sa so sluzbou daneho operatora, ten sa spoji s operatorom daneho cisla a ten zavola tebe...vysvetli ti, ze ti vola to a to cislo, ze chce volat na ucet volaneho a ze ta to bude stat XY penazi.
Ak suhlasis dojde k prepojeniu hovoru.
Ziadne take, ze sa prihlasim do telefonu ano a hned platim nefunguje.

urážanie je asi jedine čo ti ide nič viac....Strata času ti to tu po lopate vysvetlovať - na to ozaj nemám čas a ani náladu

A operátorovi som volal ak to tak chces strašne vedieť.Myslíš si že ma nenasralo ked mi prišla bez môjho vedomia vysoká faktúrá? ked som si od nich vypýtal zoznam za čo všetko to bolo tak som spozornel iba pri jednom tel.čísle na ktoré som nikdy nevolal a ešte mali v zázname že som hovor prijal.
A myslíš si že mi tu sumu telekom vrátil?? jasne že nie, nevedeli mi ani povedať ako sa to mohlo stať
Tak mi to vysvetli ako sa niečo takéto mohlo stať....Bolo to v roku 2018

A to tvoje Ano čo tak strašne bereš ako vtip je jedna z viac možností ako oklamu volaného...Spôsobov čo som čítal je vraj viac

Kecáš! Za přijatý hovor se platilo v dávných dobách NMT, nebo ještě nedávno v zahraničí, kdy byly jiné způsoby zpoplatnění. Dnes to funguje jenom v roamingu, nebo podmíněném přesměrování ze zahraničí do schránky. Zbytek je JPP a vždy se pak ukážek, někdo z blízkého okolí na nějaké audiotextové číslo volal nebo něco online kupoval. Minule jsem četl o neoprávněném strhnutí výrazně větší částky v lékárně z karty nějaké ženské, dokud se manžel nepřiznal, že tam koupil i nějaké erotické blbosti, kterými chtěl manželku překvapit, proto jí o tom neřekl.