Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows špatně detekuje externí HDD

Zdravím, mám takovej dotaz, tohle je oříšek i pro mě,
dostal se mi do ruky externí disk který OS nechce načíst ale ve správci zařízení ho vidět je.
Kdyby to byl novej disk nebo aspoň prázdnej, tak jednoduše odstraním existující svazky a zformatuji ho, ale pochopitelně nechci přijít o data,
a ani písmeno mu nejde přiřadit
nepomáhá ani restart OS aby si s tím Wokna poradily, ani opakované připojování do různých USB .
Správce zařízení nedetekuje chybu, ?
stáhnul jsem program MiniTool Partition Wizard na obnovu dat a ukázal mi že je tam xxxxxx souboru ale je to na placenou licenci, ale já za ten program platit nechci, k čemu by mi to bylo, tim spíš že ani ten disk není můj.

Je nějaký způsob jak ho znovu nakopnout, nebo aplikace která je zdarma k obnově dat z havarovaných disků ?
[TzRG.png]

Řešení:

disk je opravený,
sehnal jsem "jistým způsobem" GetDataBack i s licencí, data vytáhnul, smazal nepřístupný oddíl a disk přeformátoval,
bohužel majitel (důchodce) nemá momentálně na nový, tak jsem mu data musel nahrát zpět ,:-D:-D možná to byla jen SW chyba a né chyba HDD....
ještě to projíždím přes HDTune jestli tam nejsou vadné sektory:-/
díky za spolupráci;-)

disk je opravený,
sehnal jsem "jistým způsobem" GetDataBack i s licencí, data vytáhnul, smazal nepřístupný oddíl a disk přeformátoval,
bohužel majitel (důchodce) nemá momentálně na nový, tak jsem mu data musel nahrát zpět ,:-D:-D možná to byla jen SW chyba a né chyba HDD....
ještě to projíždím přes HDTune jestli tam nejsou vadné sektory:-/
díky za spolupráci;-)