Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Naladění DVB-T2

Zdravím, nemám sice otázku přímo na počítač, ale říkala jsem si, že jsou tady chytré hlavičky, tak třeba někdo poradí.

Koupili jsme televizi Orava LT-615 (2019) / 22" (55 cm), která má mít zabudovaný a ověřený DVB-T2. Jenže po přeladění jede pouze Nova, Nova Cinema, Barrandov, Prima apod., ale ČT kanály vůbec. A když už některý z těch ČT naskočí, je to pouze rozkostičkované a pořád je tam ten znat trojúhelníku s vykřičníkem. A ani u těch programů, co jedou pěkně, se nezobrazuje ani HD, ani T2.
Ladění je tam jen DVB-T a DVB-C.

Poradí někdo, co s tím? Díky.

DVB-T2 prinasi v srovnani s DVB-T radikalne lepsi technickou kvalitu u muxu Ceske Televize, a o neco horsi technickou kvalitu u komercnich stanic.

- je to desna svinarna ze strany komercnich (primarne kartel Nova+Prima), umyslne zprznene do 540p50, aby nebylo dostupne HD vysilani zadarmo. Technicky tomu nic nebrani, ale dohoda je ze v HD kvalite jedine jako podmineny prijem a vybirani poplatku per klient. Volne vysilani v hnusnem zprznenem SD zadarmo = sveho druhu "demoverze".

Nesúhlasiť môžeš, ale meranie a k tomu aj teória hovorí jasnou rečou. Náročnejšia modulácia akú používa T2 potrebuje vyššie SNR. Je vidno, že nemáš istotu, ale iba takmer istotu. Ak máme dostatočné SNR pre dekódovanie dát, tak to bude ok pri silnom signáli, ale aj pri slabom signáli. Odpoveď som prispôsobil tomu, že tazateľ má vlastnú anténu ako sám píše.

Nepíšete, zda přijímáte na vlastní anténu, nebo na společnou TV anténu. Pokud vám ty programy šly i před přeladěním (v DVB-T) a máte vlastní anténu, neměl by v anténě být zásadní problém. Základem je zkusit automatické naladění TV, a to během přelaďování vysílačů třeba i několikrát v týdnu. Pokud se jedná o STA, musí úpravu anténní soupravy zajistit majitel domu.

trojúhelník s vykřičníkem znamená starý signál, není z nového vysílače.
co máte za anténu? (přesný typ z krabice) nebo je to panelák se společnou anténou?

pokud si s tím nechcete lámat hlavu a máte možnost, přejděte na kabelovku.

tv je v pořádku, už asi 4 roky se prodávají jen modely s dekodérem pro h.265
ovšem vyhazovat peníze za 22" dává smysl leda pro umístění do koupelny nebo na záchod, tak malý nemám ani monitor 0.5m před sebou.

V tom případě musíš mít anténu pro vhodné pásmo (resp. širokopásmovou), namířenou na vhodný vysílač. DVB-T2 multiplexy se nejspíš vysílají z jiného vysílače, než stávající. Co je "vhodné", si musíš najít (podle toho, kde bydlíš) nebo se zařiď podle sousedů, kterým to jede. Anténu bez !!! zesilovače (pokud je svod kratší, než asi 25 m).

Ne, od toho ten update je - na odstraneni chyb. Ale v prvni rade by to chtelo nezavisle overit necim jinym jestli mate signal v potrebne kvalite/jestli jine zarizeni na stejne pripojce/antene naladi co chcete a bude to prehravat bez vypadku. Pokud ano, a stejne tahle TV nebide fungovat, reklamoval bych.

jakože telka sestavená v r.2019 v oravě z výroby neumí dvb-t2, a teprve domácí flashování fw ji to naučí? kdyby to bylo v rusku, nedivil bych se.
za mě zbytečnost.

vzít tu piditv do tašky k někomu, kdo už chytá nový signál na anténu a vyzkoušet u něj.
pokud to nepůjde napoprvé naladit - reklamace.

fw: pokud to po update ještě pojede, tak není kam by se mohla záruka ztratit.

chtěl jsem ještě připomenout dotaz na stále tajný typ antény, ale teď čtu, že jiná tv prý v dvb-t2 funguje.
pak začínám mít pochyby o tom oravském zázraku.