Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Naladění DVB-T2

Zdravím, nemám sice otázku přímo na počítač, ale říkala jsem si, že jsou tady chytré hlavičky, tak třeba někdo poradí.

Koupili jsme televizi Orava LT-615 (2019) / 22" (55 cm), která má mít zabudovaný a ověřený DVB-T2. Jenže po přeladění jede pouze Nova, Nova Cinema, Barrandov, Prima apod., ale ČT kanály vůbec. A když už některý z těch ČT naskočí, je to pouze rozkostičkované a pořád je tam ten znat trojúhelníku s vykřičníkem. A ani u těch programů, co jedou pěkně, se nezobrazuje ani HD, ani T2.
Ladění je tam jen DVB-T a DVB-C.

Poradí někdo, co s tím? Díky.

Nepíšete, zda přijímáte na vlastní anténu, nebo na společnou TV anténu. Pokud vám ty programy šly i před přeladěním (v DVB-T) a máte vlastní anténu, neměl by v anténě být zásadní problém. Základem je zkusit automatické naladění TV, a to během přelaďování vysílačů třeba i několikrát v týdnu. Pokud se jedná o STA, musí úpravu anténní soupravy zajistit majitel domu.

Ne, od toho ten update je - na odstraneni chyb. Ale v prvni rade by to chtelo nezavisle overit necim jinym jestli mate signal v potrebne kvalite/jestli jine zarizeni na stejne pripojce/antene naladi co chcete a bude to prehravat bez vypadku. Pokud ano, a stejne tahle TV nebide fungovat, reklamoval bych.

jakože telka sestavená v r.2019 v oravě z výroby neumí dvb-t2, a teprve domácí flashování fw ji to naučí? kdyby to bylo v rusku, nedivil bych se.
za mě zbytečnost.

vzít tu piditv do tašky k někomu, kdo už chytá nový signál na anténu a vyzkoušet u něj.
pokud to nepůjde napoprvé naladit - reklamace.

fw: pokud to po update ještě pojede, tak není kam by se mohla záruka ztratit.

chtěl jsem ještě připomenout dotaz na stále tajný typ antény, ale teď čtu, že jiná tv prý v dvb-t2 funguje.
pak začínám mít pochyby o tom oravském zázraku.