Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aký domáci server vybrať

Dobrý deň,chcel by som si kúpiť domáci server na fotky a nejaké dokumenty aby som mal prístup odkiaľkoľvek, poprípade aj zálohovanie mobilných fotografií.
A neviem ktorý by bol lepší WD My Cloud EX2 -2x2tb, WD My Cloud HOME 4TB, QNAP TurboNAS TS-212 -2x3tb

WD Cloud bych za sebe nedoporučoval nikomu, snad jen ten QNAP z toho seznamu má nějakou cenu.
Podívej se buď po tom QNAP, nebo po nějakém synology.
(místní sítaři co to mají NAS osahané, ti určitě doporučí určitý model)

aby som mal prístup odkiaľkoľvek

V domácí síti (local) problém mít nebudeš.

Oba umožňují to samé, jak prohlížení filmů tak i synchronizaci přes cloud nebo přímo, mají aplikace do počítače nebo telefonu - obdoba Google Drive atd.
V poslední době se mi zdá, že QNAP postupuje trochu rychleji ve vývoji.
Třeba pro třídění fotek nabízí face recognition, takže ti fotky seskupí i podle lidí a z celé sbírky si pak prohlédneš fotky, na které je konkrétní člověk. A funguje to slušně.