Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky hdd do ntb

Hledam novy disk do ntb jako nahradu za odchazejici.
Mam w7. Systemovy disk mam ssd. Jako druhy disk chci hdd 1tb. Hry nehraju. Jen office.
Cetl jsem neco o sindelovem zapisu. Nevim jestli mi to muze vadit nebo ne.
Poradite jaky disk? Diky

Já teda rozhodně hlasuju pro SSD (i když to má být jako druhý datový disk). Klidně i nějaký obyčejný. Stojí o něco víc, ale má vyšší rychlost, nulový hluk a nižší spotřebu. Což je u notebooku podstatné. Případně nahradit to systémové SSD (jakou má kapacitu?) jedním velkým SSD a druhý disk bys nepotřeboval.

Těžko se dohadovat, hluk je individuální. Nevíme, jaký má tazatel notebook, některé jsou téměř neslyšné, a když to má na office, tak by se větrák mohl zapínat jen občas na nízké otáčky. Pak by nějaké chroupání nebo cvakání disku nebylo příjemné. Ale jde hlavně i o tu spotřebu a absenci mechanických částí, což má u notebooku opodstatnění.

Je rok 2020, harddisky jsou mrtvý... ;-)

Nový disk jako náhrada za stávající může i SSD. :-p Pokrok nezastavíš. Jako by někdo hledal náhradu za Škodu 120, tak mu taky doporučíš Škodu 120? ]:)

Ale vzhledem k tomu, že se tady "dohadujeme" jen mezi sebou a tazatelovy odpovědi váznou, je to spíš diskuze v teoretické rovině. Chtělo by to, kdyby tazatel prozradil, jaký disk má teď a kolik je na něm uložených dat.

ja mam "dobrovolne" 8TB v pracovnim PC, ale fakt jako archiv - uloziste bordelu. A jen proto ze tak nejak nebylo jineho vyuziti. Pred par lety jsme se spalili s nakupem 8TB do uloziste, kdyz se nevedelo (nikdo nevedel)co je SMR zac. Desny kopec srandy, kdyz takove neco date do Raid5 :)) Menil jsem hodne rychle za heliove PMR - a zustala mi krabice SMR Seagatu... :-[

ještě jsem nenapsal že doteď tam mám jako druhý disk HDD 1TB. plno asi 800 GB. disk začal vykazovat vadné sektory, tak hledám nový. je to 800 GB bordelu, který jsem doteď ještě nesmazal. občas z toho něco potřebuju, většinou ne. dávám tam virtuály z virtualboxu když potřebuji něco vyzkoušet atd., slouží to jako pracovní disk, na který průběžně a pravidelně ukládám a čtu z něj.