Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dá se za dané peníze (26 000) sehnat lepší notebook?

Prosím někoho znalého o radu. Dá se za dané peníze (26 000) sehnat lepší "herní" notebook než https://www.datart.cz/alpha-15-a3ddk-027cz-per-key-rgb-steelseries-kb-15-6-fhd-1920-1080-ips-level-144hz-72-ntsc-thin-bezel-close-to-100-srgb-rx5500m-gddr6-4gb-picasso-amd-r7-3750h-ddr-iv-16gb-2666mhz-256gb-nvme-pcie-ssd-1tb-sata-7200rpm-aw-cb375nf-windows-10-home.html Předem děkuji za případná doporučení a stručný popis výhod oproti výše uvedenému.

Za mě: Herní notebook začíná na ceně 40k. Za skoro poloviční cenu se stejným výkonem jde koupit klasický stolní PC.
Jestli ti nebude vadit problém s přehříváním, tak si ho klidně kup, ale podle mě to vydrží sotva do konce záruky, jestli vůbec...
Asi jsem stará škola, notebooky nejsou na hraní. Za to se Ti omlouvám, ale je to můj názor.

je to výprodejová snížená cena, což je fajn.
jenže ve výprodeji je proto, že grafika je výkonem zhruba jako mobilní gtx1060 nebo 1650, což není žádná špička.
tam má asi levnější konkurenci: https://diit.cz/clanek/recenze-lenovo-legion-5-15arh05-nejvyhodnejsi-dostupny-herni-notebook-na-trhu

kde nebude taková mobilní grafika stačit, tam je konečná. v notebuku nic neupgraduješ, můžeš ho leda s velkou ztrátou prodat nebo vyhodit.
a klasická bolest natěsnaných 15" modelů s otopnými grafikami: ty krámy jde těžko uchladit. pak sem občas zavítají majitelé, že ten krám upekli, bohužel jim není pomoci.

pro někoho může být cestovní ntb jedinou možností jak sebou tahat výkon (a nemusí to být jen pro nablblé hry). ale pro většinu zapařených majitelů takový krám nemá smysl, jde jen o módu a tahání peněz.
raději stolní pc, nebo pro převážení jen na koleje nějaký mini-itx model.

ještě jednou a pomalu: když potřebuješ na služebky herní notebook, tak si ho kup.
jen u 15" krámu nečekej velkou životnost.
to znamená, že ti nikdo normální nedoporučí za něco takového vyhodit 25t., když může být do roku po ntb.

ad ty odkazy na prodejnu praček:
vidíš, že mají oba stejné parametry. tak si vyber podle barvy podsvícení.
nebo zkus vygooglit recenze, kde najdeš nějaký postřeh podplaceného agenta, co to měl v rukou.
novější wifikartu u lenova bych neřešil, zatím příliš exotické.

zcela rozumím, Tvému odporu k notebookům, také mi to nesmělo 18 let přes práh, ale poslední dobou víc cest mimo domov, takže asi tak a pokud to půjde do kytek během záruky myslím, že to je spíš problém pro výrobce :) pokud to klekne po dvou letech asi nenadělám nic :(

At si koupi co chce, kdyz mu neni rady. 15.6 a dotoho nacpat herni komponenty, idealni podminky na poradnej ohnostroj za doprovodu throttlingu a rachotu stihacky od ventilatoru. Ne kup si to, ale ber ten stroj dost s rezervou, kdyz ti tak jde o to "usetrit" 4 tisice
A bacha aby ti ten malej displej na hry vubec stacil (me ne)

pokud to půjde do kytek během záruky myslím, že to je spíš problém pro výrobce

držím výrobci palce při dokazování, kdo může za to, až to nepůjde.

riskuješ jen upečení. když si všimneš že je to příliš horké, u tebe se dá čekat, že se stupidním hraním přestaneš. děti jsou nesoudné, ty ho skutečně ugrilují k smrti.
konstrukčně lepším řešením je víc místa uvnitř = lepší chlazení = 17" model, to se ti platit nechce.

údajný odpor k notebookům je nesmysl. na přenášení ve firmě je 1.5kg notebuk nutnost, používáme léta.

Tak vem neco s GTX 1070,1650... procáky poměřuj -> google -> jmeno CPU benchmark. Uhlopříčku ber 17.3 (já bych si na menší ani nevzvykl teda....) kvůli chlazení, koukej na velikost úložiště a RAM, případně kapacitu baterie. Místní banda praví že Acery jsou špatné.

sehnat lepší notebook?

těžko budu vědět, co si pod tím pojmem představuješ, já mám z 90% podobnej notebook a jede mi Far Cry New Dawn na ultra, ale tobě to tak nepojede protože ti bude throttlovat CPU nebo GPU, já to mám pošéfované protože tomu rozumím :)

Kupovat meně výkonný levnější je kontraproduktivní, vyjdou nove hry a muzes ho vyhodit z okna.

Za par mesicu vyjdou nove hry a grafiky, tak si vyber jestli hru utáhneš sotva na low nebo ne.

https://www.alza.cz/asus-tuf-gaming-a15-fa506?dq=5760031

AMD Ryzen 5 4600H
15.6" IPS antireflexní 1920 × 1080
RAM 16GB DDR4
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GB
SSD 512GB
podsvícená klávesnice
3článková baterie 48 Wh
Windows 10 Home

Za me teda pokud bych cestoval, tak jako nouzovku na cesty bych vzal s tim, ze se na tom daji nejak i hry, tohle.

Problem vidim jen s velikosti uloziste, 500GB na moc her neni.

On by tam mel jit snad pridat i HDD respektive 2,5" SSD, ale je to podminene mensi baterii a jak velka je v tomhle, nevim. Rekl bych, ze 3 clankova bude ta mensi, ale nevim. Zase ale na nejake sluzebky, kdyz nahrajes na tyden jednu hru, tak to muze stacit a priste das jinou.

---

V podstate i ten ktery mas vybrany z Datartu by sel. Vyndas z nej HDD a pridas vetsi SSD na hry. HDD pak muzes pouzit jako externi disk na zalohy. Akorat nevim, jak moc ve hrach poslape ta AMD RX5500M. Proto bych osobne radeji grafiku od NVidie.