Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomoc s regulárním výrazem

Jedná se o regulární výraz použitý v JavaScriptu, kde potřebuju v textovým řetězci nahradit sekvenci znaků [//]:#LA za jinou.

Obecně vím, jak na to:

newSt = oldStr.replace(/expression/gi, "newValue");

Jenže tady se mi do toho pletou speciální znaky, zkouším a zkouším a nedačí se mi. Pro znalce je to otázka chvilky. Pomůžete mi?

Díky!

Nie je to to isté. Funkcia replace má v tomto prípade ako prvý argument reťazec, nie regulárny výraz. V prípade reťazca netreba escapovať špeciálne znaky, ale má to nevýhodu, že sa nahradí iba prvý výskyt.

Alternatíva k regulárnemu výrazu od Wikana by mohla vyzerať takto:

newStr = oldStr.split("[//]:#LA").join("newValue");