Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - inštalácia ovládačov

Dobrý deň, vedel by niekto poradiť či je vhodnejšie inštalovať ovládač chipsetu zo stránok výrobcu dosky alebo zo stránok výrobcu AMD? Mám trocha problémy s ovládačom ktorý je stiahnutý zo stránok dosky ASUS. Neskôr nainštalovaný ovládač zo stránok AMD je už ale vporiadku a inštalácia sa dokončila bez oznámenia chyby ako to je v prípade toho ovládača zo stránok ASUSu.
Celkovo vzaté, ktoré ovládače sa oplatí sťahovať zo stránok výrobcu dosky a ktoré priamo od výrobcu danej súčasti na doske? Pre GPU sťahujem už dlhšie priamo od AMD/NVIDIA. Pre sieť/audio ale vždy sťahujem zo stránok dosky. Je to takto ideálne alebo mám hľadať na stránkach Realteku?

Je to skoro jedno.
Výrobce desky vezme ovladač od výrobce čipu/čipsetu, vyzkouší ho, někdy ho zabalí do jiného rozbalovače ".exe s jinou ikonkou" a mrskne to na svoje stránky. Pak se o to zpravidla přestane starat takže na stránkách výrobce desky bývá starší.
Pokud je nějaký průser zpravidla to výrobce desky aktualizuje.
Jinak tam dávno nic výrobce desky neladí, nemění.

Výrobce čipsetu má na stránkách novější ovladač který může a nemusí něco řešit. Osobně se mi zdá spíš se pouze zvětšuje :-)

I ty ovladače na síť / audio jde zpravidla najít novější přímo na stránkách výrobce čipu/na internetu.

tohle se třeba tváří jako stránka od realtek a mohla by být
https://realtek-download.com/download-hd/

Tak teraz neviem čo s tým sieťovým a audio ovládačom. Či vôbec niečo inštalovať. Mám rád všetko aktuálne ale toto je dosť zložité a keďže všetko funguje tak možno by bolo dobré ak to nechám. Rozhodol som sa dnes pre čistú inštaláciu tak zatiaľ tam nahodím hlavné ovládače a sieť/zvuk si nechám na koniec.

Všetko som to nainštaloval a všetko vyzerá že funguje výborne. Ovládače pre chipset AMD a grafickú kartu NVIDIA som stiahol od výrobcu a všetko ostatné od výrobcu dosky ASUS. Vyriešené, ďakujem všetkým za rady.

Wikan: Vždy sa nato pozerám že je lepšie to mať aktuálne nech sa jedná o čokoľvek a jedine v prípade že novšia verzia niečoho je problémová tak následne prechod na staršiu verziu alebo prechod na iný soft ak je tam tá možnosť. Z toho čo používam takmer všade platí že nová verzia sa oplatí. Nedávno som narazil po dlhej dobe na najnovšiu verziu Avidemuxu ktorá vôbec nefungovala správne. Program padal hneď po začatí nejakej úlohy. Nainštaloval som Avidemux_2.7.5 VC++ 64bits a už je všetko vpohode. Niektoré programy dokonca používajú označenie verzie stable prípadne upozornia že je to beta.