Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Půjde na tomto PC W10?

Zdar mám starý PC který jede na W7. Jsem s ním spokojený, ale doba pokročila a novější programy potřebují W10.
Fusion 360 na modelování 3D zatím funguje, nicméně mi psali že prý na W7 nefunguje. Je prý vyvíjen na W10.
Konfigurace:
Zdroj: Nexus RX-6300 630W
ZD: Asus P7P55D LE
Paměti: A-Data X-Series 4GB (kit 2x 2GB) 2000MHz (8GB)
Procesor: Intel Core i5-750 BOX
Case: Cooler Master Sileo 500
Mechanika: LG BH10LS30 OEM
GK: ASUS EAH5770/2DIS/1GD5 1GB DDR5
Chladic: Arctic Freezer XTREME

nebo je 8gb maximum a teď je tam fak jen chcípáckých 4gb, to bych nechtěl.

@cat:
win10 si tam nějaké ovladače doinstalují.
můžeš si někde iniciativně stáhnout intel chipset inf v.10, pokud bude příliš žlutých otazníků ve správci zařízení.

cpu je zastaralá přímotopná šunka, na osvěžení výkonu mu nějaký ssd bodne.

jestli jsou to všechny disky v pc, bude to na w10 s jeho giga-aktualizacemi brzy málo. (u ssd se navíc doporučuje udržovat 1/4-1/3 disku volnou).
ramky píšeš že je dost, bídný cpu v tom měnit nebudeš, nějaké ssd tam je, tak kupředu.

pokud neplánuješ upgrade w7 ale novou instalaci, dal by se vzít ssd 250gb za 1.000 (transcend 230s, kingston kc600, adata su800), ať tam není tak těsno. pravděpodobně tím zdvojnásobíš cenu toho pc.

ty máš nasku s windows7? žertuješ?
win7 umí i protokol smb v2, čili na ně by se w10 připojily.

ale jednoduchá domácí naska bude mít osekaný linux v romce a sdílení ve verzi smb v1.
zapnutí podpory na win10: appwiz.cpl - levé menu funkce windows - dole nalistovat samba verze 1 - zatrhnout klient + server.

pak už stačí jen znát údaje ke své nasce:
"net use x: \\ip.adresa.nasky\sitovy_disk /user:nas_uzivatel heslo [/persistent:no]"
viz příkaz: "net help use"

některé nástroje nepodezírají své uživatele, že by dokázali připojit vlastní síťový disk, obchází to povolením upnp a webovým rozhraním nasky.
zabezpečení je ovšem nula.