Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bricknuta gpu - špatný BIOS flash

Zdravím, flashoval jsem bios na GPU RX 570 Mini ITX (z mining biosu na normální) přes ATI winflash.
Samozřejmě jsem se pořádně nepodíval jestli se jedná o správnou verzi biosu a karta teď neháže žádný video output.

Hodně jsem googlil a zkusil nějaké tutoriály, bohužel neúspěšně.

Grafiku mám zapoojenou v PC s tím, že jedu přes integrovanou. Přes ATI winflash to samozřejmě nejde, píše, že to nevidí žádnou kartu.(s tím jsem počítal)

Druhý pokus jsem vyzkoušel podle tohoto tutoriálu:mTqNP-N38BY (bootavaci flashka s atiflashem)
Vše jsem udělal správně, bohužel se zaseknu u části, kdy do příkazového řádku (5:58 čas) zadává příkaz atiflash -f -p 0 bios.rom

Napíšete to něco jako adapter not found.
V komentech jsem se dočetl, že to je, protože verze toho programu (asi atiflash) nepodporuje tu kartu.
A V TOM si myslím, že je největší problém.
Já jsem využil přesně tu verzi atiflash 4.17
Je to nejspíš nějaká starší verze.
Jenže když jdu na oficiální stránky ati flash tak to stáhne nějakou verzi ve složce s plno jinými soubory (a s tím si nevím rady), ta starší verze je prostě jeden soubor a to je vše.
Možná chyba vůbec není v tom programu, jen tipuju
Pokud jste to dočetli až sem a trošku pochopily tak děkuji za váš čas, budu rád za jakékoliv rady jak tu kartu znovu obživit, moc děkuji.

EDIT: ještě koukám na možnost zkratování nějakých 2 pinů přímo na kartě, ale počkám na vaše reakce.

Jenže když jdu na oficiální stránky ati flash tak to stáhne nějakou verzi ve složce s plno jinými soubory (a s tím si nevím rady)

Otevři to v systémové konsoli (na té složce drž SHIFT + pravý klik myši → otevřít v konsoli/Powershell)

Já jsem využil přesně tu verzi atiflash 4.17

Tak pres *.exe pomocí této verze AMDVbFlash s podporou RX 570 : https://www.guru3d.com/files-details/amdvbflash-download.html

jsem se pořádně nepodíval jestli se jedná o správnou verzi biosu a karta teď neháže žádný video output.

Tak ji flashni znovu. Také se podivej pod jakym cislem je ta GPU indexovana s -i - -pcie
Před provedením Flash jsis měl udělal zalohu ROM|BIN třeba přes GPU-Z ktery uložení original VBIOS umoznuje.
(jinak to jde i pres vzdalenou plochu jestli ji ma povolenou z jiného PC bvez ohledu na to, ze na tom PC kde jsi povedl flash spatne zadny signal)

EDIT: ještě koukám na možnost zkratování nějakých 2 pinů přímo na kartě, ale počkám na vaše reakce.

Jestli nemáš Dual-BIOS tak zkratovani pinů určitě ničemu nepomůže.