Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Minimalizovanie hier pri spustení

Zdravím. Mám problém s otváraním hier, vždy keď niečo zapnem tak sa mi hra veľa krát minimalizuje. Keď zapnem hru tak sa mi hneď minimalizuje a keď ju opäť zväčším tak to spraví v zápätí znova a takto to postupuje asi aj 10 krát a nasledovne to už nerobí. Pri niektorých hrách to nerobí vôbec alebo iba 1-2 krát. Skúšal som či nestačí chvíľu počkať po prvom minimalizovaní ale nepomohlo. Nevšimol som si že by na pozadí pracovala nejaká neznáma aplikácia. Bohužiaľ som nepostrehol od kedy mi to robí, je to už celkom dlho. Prosím o radu. Ďakujem za pomoc.

1. Takže máš notebook? Jaký? A Windows 10? Nebo jiný systém?
2. Už to na tom krámu někdy fungovalo? Pokud ano, tak vzhledem k tomu, že si nepamatuješ, kdy to začalo zlobit, doporučuji novou čistou instalaci systému + ovladačů z webu výrobce notebooku.
3. Jaký používáš antivirus?

Áno notebook, acer. Parametre dobré ale súčiastky stoja za prd takže výkon z neho moc nevytiahnem ale áno fungovalo to pred tým. Mám iba windovs defender vzhľadom na to že nenavštevujem stránky ktoré by som nemal a ani nič také nesťahujem tak myslím že to bohato stačí. Resetovanie nie je zlý nápad, už som nad tým uvažoval len sa mi to nechce, ovládač mám. Inak myslím že mi to začalo robiť keď som stiahol hru Warface na ktorú ma kamarát nahovoril. Má to launcher a nemyslím že by to bolo zavírené.

OK, MS Defender je plně dostačující, spíš mě šlo o to, jestli nemáš nějaký jiný komerční antivirus či dokonce nějaký balík typu Internet Security, protože mají ve zvyku se časem zbláznit a blokovat téměř vše.
Zkus ještě programy AdwCleaner a MBAM - spusť je v nouzovém režimu Windows, všechny nálezy smaž.

"Resetováním" doufám myslíš novou čistou instalaci systému. A samozřejmě není jen jeden ovladač, musíš je instalovat všechny - čipset, grafika(y), zvukovka, síťovka, wifi+bluetooth, ...

Práve postupujem alo mi poradil MachR55. Robím sken pomocou AdwCleaner v núdzovom režime. Pri štarte OS viem iba že grafický ovládač a Ccleaner, ostatné zistím po prečistení. A na týc parametroch snáď nezáleží keď to pred tým šlo normálne.

No takže scan objavil 5 vírusov a zhodou náhod jeden vírus objavil aj môj imunitný systém. Tomu vravím irónia osudu :D. Momentálne iba neviem ako vypnúť núdzový režim pretože postupujem podľa postupov a stále je zapnutý. Myslím že mi ten scan dosť pomohol takže Ďakujem moc a taktiež ďakujem aj za tú pripomienku na Ccleaner, netušil som že je to nebezpečné.

Pro upřesnění - to nebyl virus, ale spíš nějaký jiný typ malware - adware, spyware, ...).

Na to, jak zrušit nouzový režim, najdeš na webu řadu návodů, např. https://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum/all/vypnutie-n%c3%badzov%c3%a9ho-re%c5%beimu-u/c42726dd-40b1-47c4-8dd1-e74d72b24b6b, https://www.cnews.cz/jak-spustit-vypnout-nouzovy-rezim-windows-10/ atd. atd.

A ještě abych upřesnil ten CCleaner - nebezpečné je, pokud se s ním pustíš do čistění registrů. Pokud ho používáš jen na odstranění dočasných souborů, historie a cache prohlížečů, systému uškodit nemůžeš. Ale je to zbytečné, protože ve Windows už od dob XP existuje program Vyčistění disku, který dělá to samé...