Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrotik přiřazení ip po zadání mac adresy

Ahoj mám otázku mám mikrotik a chci se zeptat zda jde udělat aby mi automaticky nepřiřazoval ip tudíž by zařízení nešlo do netu ale kdybych zadal někam mac adresu zařízení tak by mu dhcp server adresu už přiřazoval automaticky. šlo by to?

Ne chci aby kdokoli se mi prihlasi do sítě třeba přes wifi tak nedostal ip dokud mu ji nezadám do Mikrotiku. editovaní leases dělám kvůli řízení rychlosti jednotlivých zařízení.ale potřebuji aby kdo se připojí na wifi nedostal adresu ale až já mu ji povolím nevím jak to řešit třeba jestli je na to něco ve firewallu nebo opravdu nevím hledám to cely den

Pak se to dá dělat podobně. DHCP přidělovaný rozsah si nastavíš mimo standardní, neznámý klient tak sice dostane IP adresu, ale nebude mu fungovat internet. Ty mu pak muzes přidělením statické adresy do správného rozsahu přidělit přístup.

Další možnost je, že u přidělovaných adres mezíš přes QUEUE rychlost internetu na nepoužitenou, třeba na 200kB/s. Opět přidělením přes MAC do správného rozsahu se zařízení dostane mimo omezení.