BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Jde to. V ip / dhcp server si zobras addtess leased. Tam z dynamicke sdresy udelas statickou (make static), pak ji muzes editovat a pridelit konkrétní jinou IP.
Doporučuji přidat poznámku, abys za půl roku věděl, čemu to patří
Ne chci aby kdokoli se mi prihlasi do sítě třeba přes wifi tak nedostal ip dokud mu ji nezadám do Mikrotiku. editovaní leases dělám kvůli řízení rychlosti jednotlivých zařízení.ale potřebuji aby kdo se připojí na wifi nedostal adresu ale až já mu ji povolím nevím jak to řešit třeba jestli je na to něco ve firewallu nebo opravdu nevím hledám to cely den
Pak se to dá dělat podobně. DHCP přidělovaný rozsah si nastavíš mimo standardní, neznámý klient tak sice dostane IP adresu, ale nebude mu fungovat internet. Ty mu pak muzes přidělením statické adresy do správného rozsahu přidělit přístup.
Další možnost je, že u přidělovaných adres mezíš přes QUEUE rychlost internetu na nepoužitenou, třeba na 200kB/s. Opět přidělením přes MAC do správného rozsahu se zařízení dostane mimo omezení.