Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač při zapnutí začne psát NO DISK READ OCCURRED

Dobrý den, moc prosím potřebuji pomoc někoho kdo se vyzná, večer sem vypla pc a šla spát, ráno když sem ho chtěla ho zapnout, začalo mi naskakovat tohle. Zkoušela jsem ctrl+alt+delete a nic se nedělo akorát se vypl a opět na mě vyskočil to stejne. Prosím moc o R ad u. Dekuju

je zastrčený datový i napájecí kabel k disku?
je v biosu zvolené správné pořadí bootování z disku? neumřela baterka na základní desce?
dá se nabootovat z nějakého univerzálního nástroje (cd, usb) - třeba hirens64? on vidí původní disk?
nebo dá se disk vytáhnout, přidat k jinému stoláku a zkontrolovat jeho obsah?

Tak teď jste mě dostal. To je na mě až moc složité a v podstatě nevím o čem mluvíte. :D Ale nedávno asi půl roku zpět se mi stalo to jak ze zadu do compu zapojujete kabel VGA a nebo hdmi tak se mi celá ta část uvolnila a spadla dovnitř do toho vnitřku počítače. Kamarád mi to o odsrouboval a vše nápojil znova. Fungovalo. Je možné myslíte že pokud sem. S tím compem manipulovala z místa na místo, že se opět uvnitř toho compu něco uvolnilo? Tak jedině rozstoubovat. Snad mě pochopite alespoň trosku

večer sem vypla pc a šla spát, ráno když sem ho chtěla ho zapnout, začalo mi naskakovat tohle.

pokud sem. S tím compem manipulovala z místa na místo, že se opět uvnitř toho compu něco uvolnilo?

Takze sa pocitac cez noc niekam presunul? Odskrutkuj bocnicu a skontroluj kabelaz, tak ako tu uz bolo napisane.

Jestli jsi s tím PC manipulovala v zapnutém stavu, je dost možné, že se ten disk poškodil. V lepším případě jen souborový systém
a teď nenabootuje. Mrkni do BIOSU, jestli ho PC vůbec vidí. Pokud ne, tak zkontroluj datový a napájecí kabel.
Taky odpoj všechny USB kromě klávesnice a myši.

Řešili jsme taky před léty s kolegou něco podobného u notebooku jeho manželky. A příčinou bylo, že se zřejmě snažil bootovat z myši, protože po odpojení myši vše fungovalo jak má. A to i přesto že všechno legacy usb a bootování z usb tam bylo vypnuté, prostě internal HDD only. Takže rada byla před startem myš vytáhnout, nic jiného se s tím dělat nedalo.

Pokouší se bootovat ze správného disku?

Tohle mě občas dělá počítač, když si z nějakého důvodu usmyslí bootovat nevim z čeho, je fakt, že hláška je ale "mising operating system"

Vidí bios bootovací disk?

Chyba čtení by znamenala že je problém s diskem, což asi neni moc dobrá zpráva (ten problém nemusí nutně znamenat odešlý disk, může být to třeba jen chyba napájení).

Co ta poznámka SMART capability disabled co je na kanálu 3Master (pokud to neni CD/DVD/BD mechanika, je to podezřelé)

Já třeba bych postupoval tak, že bych se nejdřív podíval do biosu, jestli vidí všech x disků a jestli chce bootovat ze správného, pokud ano, zkusil bych nabootovat do live linuxu a podíval by se, co si myslí on.