Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hoj ,formát disku ntb

ahoj,prosím o radu když chci zformátovat disk ntb pro čistou instalaci win 10 nikdy jsem to na ntb nedělal pouze na deskopu,otázka zní formát disku ntb když nechci disk vyndavat je nějaká možnost ,díky za rady

hoj díky, při instalaci to zkutečně plně zformátuje onen disk na 100%, já když jsem dělal na deskopu disk jsem vyndal a přes druhý pc zformátoval ,ale ntb nemám zkušenosti rozebrat ho zase nechci a vyndat disk to bych musel rozebrat celej ntb je vše jako celek do toho semi nechce zase blbne tak chci čistou instalačku, hoj děkuji

existují live = bootovací partition managery, většinou založené na linuxu. což je fuk, je to klikací a barevné, to by mělo stačit.

stejnou funkci "umí" i vlastní instalátor windows, jen dost neohrabaně. a pochopitelně neřeší zarovnání oddílů, bo je to jen m$.

pro někoho stáhnout a rozchodit .iso je pracné, v těch případech chápu demontáž disku. ale je to zbytečné.

Pokud by to bylo potřeba provádět předem (nevím jak desítky, ale sedmičky odmítaly odstranit některé typy oddílů), tak nějaký live linux by to taky vyřešil. Ale zkusil bych nejdřív, co nabídne ten instalátor.