Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NAS a jeho naplnenie

Zdravim,
mam v plane kupit domov NAS server na dva HDD a dat ich do RAID1. Su moje myslienkove pochody spravne?:
Mam v PC3 v profile okrem ineho 2000GB WD Ultrastar a na nom filmy, fotky a ine veci, co by som mal rad na tom NAS. Takze kupim este jeden totozny disk, zapojim ho na ten NAS a on sa samozrejme sformatuje. Nahram na neho tie data ktore chcem(zo vsetkych kompov co mame doma a hlavne z toho 2000GB WD Ultrastar v tom PC3). Potom k tomu NAS pripojim ten disk z PC3 a urobim RAID1 pole. Data mi tam ostanu? Alebo ked to bude robit to RAID1 pole, tak sa to zasa vsetko sformatuje a pridem o data? (Alebo pri tvorbe RAID1 pola ten NAS server iba prekopiruje uz tam naplneny novy disk s tym tam druhym vlozenym?)
Proste nechcem do toho NAS kupovat dva nove disky, ked jeden mam doma, ale na nom tie data, ktore chcem zalohovat a nemam ich nejako inam kam nahrat? Je moje rozmyslanie spravne, ci sa mylim a takto sa to NAS neda naplnit?
Dufam, ze som to napisal tak, ze sa da z toho pochopit co som tym chcel povedat.
Dik PV

Při vytváření RAID1 se provádí samostatně. Stačí jen nastavit výběr disku obsahujícího data jako prvního člena v poradi.
Je to stejné jako nahrazení RAID1 jedním z disků, které byly zrušeny / vadný HDD je nahrazen novým diskem a synchronizace se provede sama.

Jestli se nepletu, jen 0, 5 a 10 vyžadují úplnou přeinstalaci. Raid 1 lze provést bez přeinstalování či přeformatovaní disku. Jinak osobne bych dal prednost RAID jak nejaky lineární diskový prostor JBOD ( = žádný striping)
(JBOD je nejhorší ze všech, kombinuje negativa RAID1 i RAID0 k tomu je pomalý a výpadek jednoho disku má za následek smrt "celého pole". Sdílená data neduplicitně a k tomu navic pro zálohy na stejném hostiteli je v podstatě to nejhorší možné rešení.)