Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr domácího počítače

Milí počítačoví mágové...
jako totální laik a počítačový analfabet Vás žádám o konstruktivní radu z vašich řad. Jelikož se má stará bedna odebírá do věcných lovišť, poohlížím se po novém stroji. Původně jsem nechtěla notebook, ale nyní neodmítám ani tuto variantu. Potřebuji jen stroj, který bude využit pro domácí užívání a lehkou kancelářskou práci. Otázky tedy zní: PC nebo notebook? Který, čím se řídit? Nebude se notebook přehřívat? Vejdou se do 15-20tis.? Nebo investovat do Applu? Jsem v koncích. Děkuji za váš čas.

Za stejné peníze dá větší výkon PC, pro stejný výkon nejspíš vyjde levněji, opravy a vylepšení určitě.

Notebook zase jde přenášet. Nemusíš-li to nutně přenášet, vezmi PC.

Apple je jiný OS než windows, i když na něm nějak půjde to samé, budeš se s tím muset učit znova, staré programy ti tam nepůjdou a ze začátku budeš mít dost problémů to zvánout, najít alternativy a zjistit, jak pohodlně komunikovat s ostatníma, co Apple nemají jako hlavní počítač.

Pokud nemusíš být děsně cool a in a všem předvést, že na to máš prachy, tak Aplle asi nepotřebuješ (to bys věděla a věděla dobře proč) a nechceš (Za víc peněz víc problémů v hezčím obalu).

Za víc peněz víc problémů v hezčím obalu

O jakých problémech se přesně bavíš ? Myslíš že na OSX bude mít víc problémů jak s Windows 10 ?
Na OSX pracuji mimo dny v SAV skoro denně, žádné problémy nemám (spíše naopak, vse jede a dělá to co má ) a "děsně COOL" si teda zrovna nepřipadám.
(naučit se základ, a najít základní software platí pro každý prechod z OS na jiný , at je to Android, Linux / Ubuntu, nebo OSX).

v hezčím obalu

O proti některým značkám, ten "hezci obal" není plastikový, nevrže a něco vydrzi. Celkově je tak celé tělo robustnější.

a zjistit, jak pohodlně komunikovat s ostatníma, co Apple nemají

Už dávno nejsme v roce 2010. V tomto směru se OSX pohl v hodně směrech kupředu , jak pro SW, tak třeba rekompatibilita formátů tak i diskových / uložních / sítovych.

O jakých problémech se přesně bavíš ? Myslíš že na OSX bude mít víc problémů jak s Windows 10 ?

odpovídáš si sám:

naučit se základ, a najít základní software platí pro každý prechod z OS na jiný , at je to Android, Linux / Ubuntu, nebo OS

= bude mít ze začátku problémy, než se to všechno naučí - a potřebuje se to vůbec učit?

v hezčím obalu

Jestli chceš, klidně prohlásím Aple design za ošklivější (co se vzhledu týče, dám kdykoli přednost http://czc.cz/silentiumpc-signum-sg1-cerna/256042/produkt před https://www.apple.com/v/mac-pro/g/images/overview/intro_front__cikbveq52o5e_large.jpg https://en.wikipedia.org/wiki/IMac_G3 nebo https://www.inexhibit.com/wp-content/uploads/2017/03/Apple-Mac-Pro-second-generation-03-.jpg ), ale bral jsem většinový vkus ...

V tomto směru se OSX pohl v hodně směrech kupředu

Nepopírám, že to dřív bývalo o hodně horší, ale vážně lze dnes snadno přehrát a upravit jakýkoli formát vytvořitelný na jednom z těch systémů i na systému druhém? Divil bych se.